UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Чи знаєте ви? Кілька цікавих фактів про кішок

Добре чують лише молоді кішки – після 5-ти років слух у них понижується, а в старості вони стають майже зовсім глухими.

Чи знаєте Ви: Що органи чуття у кішки розвинені набагато краще, ніж у людини та інших тварин. До органів чуття у кішки відносяться вуса, вібриси та чутливі волоски, розміщені над верхньою та нижньою губами і над очима. Напрямлені вони в різні сторони. Саме вони допомагають орієнтуватись кішці в повній темноті. Якщо кішка з якоїсь причини втрачає чутливі волоски, їй важко орієнтуватись в просторі.

Чи знаєте Ви: Що зір у кішки приблизно у 6 разів кращий, ніж у людини. Однак вона не здатна розрізняти деякі кольори. Кішки прекрасно бачать і в день, і в сутінках, оскільки у них великі, з широким розрізом, очі. Зіниці швидко реагують на світло, і відповідно з освітленням змінюють форму – від щілиноподібної до круглої. В темряві кішка не бачить нічого, і орієнтується за допомогою слуху та органів чуття.

Чи знаєте Ви: Що у кішки язик шершавий, оскільки його поверхня вкрита безліччю ороговілих бородавок, повернутих в сторону гортані, які називаються капілярними сосочками. Завдяки цим сосочкам кішка може перетирати любу м’ясну їжу. На кінчику язика, з боків і на основі розміщені смакові рецептори, згруповані навколо маленьких отворів. Ними кішка розрізняє деякі смаки їжі, але не всі – кішки не розрізняють, наприклад, солодкий смак. Одночасно шершавий язик кішки прекрасно допомагає їй у догляді за шерстю.

{{products}}

Чи знаєте Ви: Що подаючи голос кішка може видавати різноманітні звуки різної тональності – сліпий музикант з абсолютним слухом Марвін Кларк визначив, що у голосі кішки є понад 100 звуків.

Доктор Мілдрен Моелк провела докладний аналіз та ідентифікувала три основні групи звуків, які видають кішки:

  • Муркотіння – за допомогою цих звуків кішка може висловити свою радість або відчай (тому помилковою є думка про те, що кішка муркає від задоволення). Кішка може також муркати, відчуваючи недомагання.
  • Призиви – цими звуками кішка може щось вимагати, наприклад, привертати до себе увагу або просити їжу.
  • Крики – неприємні звуки котячого конце, які можна почути під час бійки котів або під час спаровування.

Чи знаєте Ви: Що кішка може висловлювати свої емоції за допомогою хвоста. Спостерігаючи за хвостом, Ви помітите, що його положення змінюється залежно від настрою кішки:

  • Хвіст піднятий вгору, майже вертикально, означає, що кішка рада Вас бачити і таким чином вітає Вас;
  • Коли хвіст швидко рухається назад–вперед – Ваша кішка не в гуморі і дуже роздратована;
  • Хвіст, високо занесений над головою (характерний переважно для самців), означає, що кіт отримав перевагу над суперниками;
  • Якщо хвіст рухається повільно і хаотично – Ваша кішка хоч і відпочиває, але насторожена.

Чи знаєте Ви: Що коли кішка лягла і демонстративно наставила животик – це означає, що вона Вам повністю довіряє і дозволяє обережно його погладити. Звичайно в будь-якій ситуації кішка агресивно захищає свій живіт – в цьому Ви зможете переконатись, погладивши животик кішки без її дозволу.

Чи знаєте Ви: Що кішки знаходять дорогу і повертаються додому не використовуючи зір, тому що вони чітко реагують на магнітне поле Землі. Коли на піддослідних кішок діяли сильними магнітами, вони втрачали орієнтацію і не могли повернутись додому.

Чи знаєте Ви: Що кішки здатні сприятливо впливати на перебіг та лікування серйозних психічних захворювань, серцевих розладів а також ушкоджень головного мозку, викликаних інсультами, крововиливами та травмами. На Заході кішок широко використовують у лікарнях, у спеціальних навчальних закладах для розумово відсталих дітей, а також у будинках престарілих.

Правила вигулу собак
Правила вигулу собак
Читати більше
Бенгальські кішки: дикі серцем чи м'які домашні мурлики?
Бенгальські кішки: дикі серцем чи м'які домашні мурлики?
Читати більше
Як обрати кігтеточку для кішки?
Як обрати кігтеточку для кішки?
Читати більше