UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Як привчити кішку до лотка - основні правила

Кішки з раннього дитинства вчаться правил поведінки у матері. Кішка-мати знайомить кошенят не тільки з навколишнім світом, а й з елементарними правилами гігієни. Одним зі складових котячого етикету є похід на лоток.

Але приносячи в будинок кошеня господарі стикаються з тим, що здавалося б породиста та охайна тварина не хоче ходити на лоток, а справляє нужду в недозволеному місці.

Загальні рекомендації

Кішки від природи дуже охайні і якщо трапляється факт справляння нужди не на лоток, слід набратися терпіння і розібратися що є причиною такої поведінки.

Починати привчання необхідно з першого дня появи пухнастого друга в будинку. І категорично не рекомендується проявляти в цьому процесі насильство, адже це може позначитися негативно на психіці кішки. Якщо ви вважаєте, що тикання носом в калюжу допоможе швидко вирішити проблему, то тільки порушите довірливі відносини з домашнім улюбленцем.

Часто "несанкціонований туалет" пов'язаний зі зміною умов. Новий будинок, незнайомі люди та інші обставини, що змінилися можуть вплинути на поведінку кота. Тільки терпіння, розуміння і любов до тварини допоможуть виправити ситуацію в короткі терміни.

Процес привчання

Привчити до лотка маленьке кошеня зазвичай простіше, ніж дорослу кішку. Але там і там є свої труднощі і тільки терплячий і люблячий господар зможе впоратися з ними.

  1. Після того, як новий член родини з'явився в будинку, обмежте його пересування. Відведіть йому одну кімнату, де буде знаходитися все найнеобхідніше - миски з сухим кормом і водою, кігтеточка, лоток і затишне місце для відпочинку.
  2. Періодично ставте кошеня на лоток, даючи йому можливість познайомитися з місцем для туалету. Особливо це актуально робити після їжі і сну.
  3. Спостерігайте за вихованцем і як тільки він почне робити загрібаючі рухи або шукати місце для туалету, посадіть його на лоток.
  4. Після того, як "туалетна процедура" пройшла успішно, погладьте і похваліть тварину. Це допоможе йому зрозуміти, що все зроблено правильно.
  5. Якщо ви не змогли встежити і кошеня сходило в туалет в недозволеному місці, приберіть калюжу за допомогою газети і покладіть її шматочок в лоток. Це допоможе йому швидше зорієнтуватися.

Чому привчити не виходить

Якщо ви все робите правильно, а кішка обходить лоток, можливо їй не подобається наповнювач. Ще однією причиною такого поводження може бути неправильно вибране місце розміщення лотка.

Для початку перемістіть лоток в затишне місце, щоб кішка відчувала себе в цілковитій безпеці під час походу в туалет. Якщо це місце знаходиться в санвузлі, придивіться чи немає поруч шуму від вентиляції або постійно падаючих предметів з полиці.

Потім спробуйте змінити наповнювач. Є тварини, яким категорично не подобаються сучасні сілікагелеві наповнювачі. Якщо ви взяли тварину з вулиці або притулку, віддайте перевагу мінеральній основі.

Причиною ігнорування лотка можуть стати і психологічні проблеми у тварини. Іноді хвороби сечостатевої системи або гормональні збої можуть вплинути на поведінку дорослої тварини. Але діагностувати хворобу може тільки ветеринар, який і призначить правильне лікування.

Причиною появи калюж в недозволених місцях є і природне бажання тварини заявити протилежній статі про свою присутність. Так кішка інформує вас про швидке настання тічки, а кіт про свої статеві бажання. Справитися з цим допоможуть стерилізація або кастрація, які проводяться в ветеринарних клініках. Можна спробувати притупити статевий голод за допомогою гормональних препаратів.

Найголовніше в процесі привчання до лотка - терпіння. Ні в якому разі не проявляйте агресію і не бийте тварину. А в інтернет-магазині PetsLike ви знайдете найякісніші і корисні корми, аксесуари і ласощі для кожного пухнастого члена сім'ї.

Чи потрібно міняти раціон харчування кішки після стерилізації?
Чи потрібно міняти раціон харчування кішки після стерилізації?
Читати більше
Який корм кращий Проплан чи Роял Канін?
Який корм кращий Проплан чи Роял Канін?
Читати більше
Який корм краще обрати для свого цуценя?
Який корм краще обрати для свого цуценя?
Читати більше