UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Каструвати кота чи ні?

При словах "операція" і "кастрація" у більшості власників котів з'являється страх. Люблячі господарі хвилюються про те, як тварина переживе саме хірургічне втручання. А ще більше їх хвилюють наслідки операції та їх вплив на повноцінне життя пухнастого улюбленця.

Навколо кастрації існує чимало міфів і домислів, які можуть вплинути на прийняття рішення про кастрацію кота. Ми пропонуємо розглянути найпоширеніші з них і зважити всі "за" і "проти" цієї процедури.

Міф перший: нехай гуляє

Гуманні господарі вважають за краще не мучити пухнастого друга і випускають його гуляти. Але це неправильно, так як спеціальні волонтерські служби всіляко намагаються скоротити розмноження безпритульних тварин. Вони відловлюють котів і піддають їх кастрації або стерилізації. Випускаючи кота ви даєте можливість з'являтися на світло потомству, яке в підсумку приречене на голод і холод.

Крім того, гуляючий кіт піддається цілому ряду небезпек. Це і можливість побитися з іншими тваринами або заразитися небезпечними інфекційними захворюваннями.

Міф другий: без можливості вести статеве життя дорослий кіт буде страждати

Страждання кота багато хто порівнює з людськими. Але у людей близькість - це щось більше, ніж звичайний інстинкт розмноження. Тому некастрований кіт страждати буде сильніше без можливості продовжувати свій рід.

Міф третій: заведемо коту кішку

Деякі власники котів піклуючись про повноцінність життя свого вихованця приносять в будинок кішку. Але на практиці це не допомагає справі і не позбавляє спокою ні господарів, ні кішку. За підрахунками дорослий кіт повинен в'язатися в середньому до одного разу на тиждень, а то і більше, тому часті котячі крики принесуть дискомфорт вам і кішці.

Міф четвертий: кастровані коти мають поганий характер

Це твердження працює з точністю до навпаки. Кастровані коти поводяться спокійно, люблять ласку та ігри. Багато господарів відзначили, що якщо кастрація проведена правильно, то кіт тільки виграє від цього заходу.

Міф п'ятий: можна обійтися спеціальними гормональними препаратами

Такі препарати притуплюють бажання кота в'язатися. Але надлишок гормонів може тільки нашкодити дорослому коту і стати причиною цілого ряду захворювань ендокринної системи і злоякісних утворень.

Міф шостий: все кастровані тварини страждають на сечокам'яну хворобу

Причини сечокам'яної хвороби - це неправильне харчування і недостатня кількість рідини, але ніяк не кастрація. Звичайно, після кастрації у кота змінюється обмін речовин і якщо стежити за його харчуванням, то проблем не виникне. Виробники кормів випускають спеціальні сухі корми для кастрованих котів, які є дієтичними і стануть хорошою профілактикою сечокам'яної хвороби та ожиріння.

{{products}}

Міф сьомий: чим раніше зробити кастрацію, тим краще

Якщо ви вирішили каструвати тварину, то зверніть увагу на час цієї процедури. Щоб операція була ефективною, фахівці радять каструвати кота в віці від 8 до 10 місяців. Але не варто забувати й про індивідуальні особливості. Каструвати тварину потрібно до першої в'язки й до того як він почне робити мітки.

Міф восьмий: лікарі проводять кастрацію неправильно

Перед тим як робити висновки про неправильність проведеної операції, дайте коту час на відновлення. Зазвичай цей період тривати до двох місяців. В цей час кіт поводиться неспокійно і може залишати мітки. Після того як статеві органи перестануть виділяти гормони - можна робити висновки.

{{products}}

Каструвати кота чи ні - кожен господар вирішує сам. Але якщо ви хочете позбавити свого улюбленця від мук нереалізованих інстинктів і себе від хвилювань про безпеку, краще провести кастрацію з урахуванням всіх рекомендацій ветеринара. А підібрати правильний раціон для кастрованих котів допоможуть фахівці інтернет-магазину PetsLike. Тут ви знайдете сухі корми, вітамінні добавки і корисні дрібниці для повноцінного життя кішок і собак.

Годування собаки. Як визначитись зі збалансованим раціоном для собаки?
Годування собаки. Як визначитись зі збалансованим раціоном для собаки?
Читати більше
Найкращі корми холістики для кішки
Найкращі корми холістики для кішки
Читати більше
7 правил здорової собаки
7 правил здорової собаки
Читати більше