UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Собака та кішка: як їх подружити в одному домі?

Серед запеклих котолюбів і собачників не вщухає суперечка про те, яка тварина краща - кішка чи собака. Ті хто за кішок, впевнені, що лагідніше і охайніше тварини просто не знайти. А собачники впереконаніі, що собака - найкращий друг, з яким можна ходити на прогулянки і активно проводити дозвілля.

Є інша категорія любителів тварин. Вони однаково добре ставляться до обох видів і впевнені, що утримувати їх в одному будинку реально. Відеоролики в інтернеті демонструють кадри на яких кішка виходила щенят, а собака захищає кошеня від своїх родичів.

В процесі цього доведеться зіткнутися з труднощами, рівень яких залежить від виховання і темпераменту тварин. Але це зробити цілком реально, варто докласти трохи зусиль.

Чи так це насправді і наскільки просто подружити кішку і собаку? Ну якщо не подружити, то зробити це співжиття безпечним для обох.

Увага

Любов і увага господаря важливі для будь-якої тварини. І навіть ваша кішка досить ласкава і не проявляє агресію, до нового члена родини у вигляді собаки вона може поставитися неоднозначно.

Якщо ви принесли в будинок цуценя, а в ньому вже живе доросла кішка на правах господині постарайтеся не обділяти її увагою. А якщо вже вирішили приласкати цуценя, то зробіть це в іншій кімнаті, інакше агресії не уникнути.

Важливо приділяти тваринам однакову кількість уваги. Грайте і гладьте тварин одночасно. Приділяючи їм однакову увагу, ви покажете, що любите їх однаково.

Їжа

У обох видів різне ставлення до прийому їжі. Собака з'їсть все, що перед ним поклали і не залишить на потім ні крихти. А ось коти можуть "розтягувати" трапезу надовго і повертатися до миски кожних півгодини.

Ось тут собака може легко забути про пристойність і з'їсти сухий корм для кота. Щоб цього уникнути годуєте тварин в різних кімнатах, але якщо такої можливості немає, то в різних кутах. Ще одним пунктом стане час годування. Він повинен бути одночасним.

Місце

Собака і кішка будуть боротися не тільки за увагу, але і за простір в будинку і місце на колінах господаря. В процесі уживання важливо, щоб кожна тварина мала місце, де йому буде спокійно. Для кота таким притулком стане котячий будиночок на висоті, а для собаки підстилка.

Можливо скоро вихованці будуть спати разом і їсти з однієї миски. Але на практиці так буває не завжди. Якщо тварини дуже агресивно налаштовані слід потримати їх в різних кімнатах. Так вони не будуть бачити один одного, але відчувати присутність.

Практичні поради та рекомендації

  1. Якщо поки у вашому будинку немає жодної тварини, але ви готові утримувати обох, візьміть їх малюками. Так їм простіше буде подружитися і вони не зможуть завдати шкоди один одному. Але якщо в будинку живе доросла тварина, то можливо дорослий кіт або вихованець сприйме малюка як власну дитину і буде його виходжувати.
  2. Особливо агресивний темперамент дорослого кота або собаки дуже складно зламати. І якщо ваш вихованець проявляє недружелюбність до членів сім'ї та інших тварин на прогулянці, то краще в будинок не брати нову тварина.
  3. Оцініть свій режим дня і кількість вільного часу. Можливо у вас просто не вистачить уваги на догляд за пухнастими друзями.
  4. Подумайте про відповідальність за два життя. По перше, в періоди відпусток вам потрібно буде шукати куди прилаштувати свій звіринець, а по друге добре продумайте свій день. Наприклад, собака вимагає вигулу на вулиці по кілька разів на день. І якщо ви будете пропадати на роботі, то просто втратите зв'язок з вихованцями.
  5. Поспостерігайте за тваринами на перших етапах. Також вивчіть повадки собак і кішок за статтями в інтернеті і спеціальній літературі. Дізнайтеся їх реакції на радість, схвалення або злість.

Ви добре все обдумали і готові поселити в будинку кішку і собаку? Якщо "так", то ми бажаємо вам удачі і терпіння, а в інтернет-магазині PetsLike ви легко знайдете все необхідне для пухнастих і хвостатих друзів. А за виконану роботу ви будете винагороджені радісним гавкотом і ласкавим муркотінням.

Правила транспортування домашніх тварин
Правила транспортування домашніх тварин
Читати більше
Кішка не їсть: що робити?
Кішка не їсть: що робити?
Читати більше
Види шампунів для собак
Види шампунів для собак
Читати більше