UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Виховання та початкові етапи дресирування кішок

Домашня тварина повинна вміти так пристосуватись до спільного життя з господарем, щоб, зберігаючи свою оригінальність, не стати для дому обузою або ж джерелом неприємностей. Для цього потрібно блокувати усі погані звички і схильності. Найкращий спосіб - профілактика. 

Американські спеціалісти виділяють п’ять основних проблем, які найчастіше виникають при вихованні кішки.

Проблема № 1

Капризна і агресивна кішка, яка робить все, що захоче. Джерелом такої поведінки є те, що в дитинстві вона ніколи не чула слів „не можна”. Що робити? Потрібно частіше брати кошеня на руки. Ніколи не бити його – це не допоможе, а навпаки - озлобить. Якщо кішка випускає кігті, просто припиніть забаву і скажіть: „Не можна”. Запам’ятайте: войовничість кішки часто зумовлена страхом.

Бувають кішки, які плюються. Ви можете відповісти їм тим самим. Якщо не допоможе, скористайтесь пульверизатором. У випадку, коли кішка надто часто шипить, робіть теж саме у відповідь.

Інколи кішки поводяться дуже агресивно, дряпають гладку поверхню, немов би пробують щось закопати. Це може відбуватись у випадку, коли кішці здається, що вона втратила контроль над ситуацією. Віддайте їй якийсь старий килимок, або ж просто візьміть на руки і заспокойте. Ласка, любов і турбота зменшують страх.

Інша можлива причина агресивної поведінки – захист території. Частіше це буває там, де живуть двоє чи більше тварин. У таких випадках потрібно терпляче привчати кішок одну до одної. В жодному випадку не закривайте їх! Можна поприскати їх одним одеколоном.

Проблема № 2

„Неотесані” кішки, які відмовляються користуватися своїм лотком, мітять все навкруги, стягують речі зі столу. Передусім слід подумати про медичні проблеми. Якщо все в порядку, поміркуйте, чи добре живеться Вашій кішці. Може вона просто звертає на себе увагу, тому що озлоблена, одинока і нещасна? У цьому випадку допоможуть любов і турбота. Прийшовши з роботи, спочатку поспілкуйтесь з кішкою, а вже потім із жінкою (чоловіком). А може вона на щось злиться? Або на когось? Коти не люблять людей перед якими відчувають страх, тому і мітять прямо перед ними. Радимо повісити над улюбленим місцем мічення фольгу, в якій була завернута риба. Це відволіче тварину. Або попробуйте погодувати кота на цьому місці, де він мочиться. Кіт настільки чистоплотний, що ніколи не буде мітити там, де їсть. Якщо Вам так і не вдалося встановити причини такої поведінки, попробуйте наклеїти навколо території липку стрічку, або протріть його нашатирним спиртом. Тільки не тикайте кота туди носом! Це не допоможе, а лише зіпсує Ваші з ним стосунки. Зробіть лоток бажаним для нього: чистим, з хорошим адсорбентом.

Проблема №3

Кішка – плакса. Перше, що хочеться зробити в цьому випадку – взяти її на руки. Потім, слухаючи годинами її крики, хочеться наказати її. Якщо це, звичайно, не пов’язано із тим, що киця хвора. Але не поспішайте: кішка кричить, почуваючи себе кинутою і одинокою. Мабуть, Ви приділяєте їй менше уваги, ніж колись. Який вихід? Знайдіть для неї затишне місце у помешканні – зробити це варто ще до початку „концерту”; якщо кішка все ж кричить вночі – присніть на неї водою з пульверизатора.

Проблема №4

Кішка – руйнівник. Представники цього типу намагаються порвати все, що трапляється їм на шляху. Проявіть терпіння: кішка не відразу зрозуміє, що не можна нищити все підряд. В квартирі повинен бути предмет, на якому тварина може „відводити душу”. Наприклад, дошка або стовпчик для дряпання. Рослини, до яких кішка відчуває особливу симпатію, тримайте в недосяжних для неї місцях. Краще створіть для кішки її власний сад. Елементарний „котячий сад” – пророслий в ящичку овес. Можна також посіяти пшеницю чи петрушку.

Як навчити кішку не скакати на меблі? Можна запропонувати найпростіший метод: столи і крісла з пасткою–сюрпризом зі стопки книг, картону або бляшанок, які падатимуть на кішку при найменшому торканні до заборонених меблів. Або поставте всюди балончики від дезодоранту: кішки дуже бояться, що вони бризнуть. Крім того, вони погрозливо похитуються, коли плигуни здійснюють свої піруети.

Жування електричних проводів – смертельно небезпечна звичка. Потрібно побризкати їх білим оцтом, нашатирним спиртом, або обмазати кашкою з тютюну, також можна застосувати гострий кетчуп або гірчицю. Але перед цим слід дослідити, як реагує Ваша кішка на ці запахи, і вибрати найбільш неприємний.

Проблема №5

Кішка – примадонна. Симптоми: їсть з Вами одночасно, але лише краще з того, що з’їдаєте Ви. Милосердно дозволяє турбуватись про себе. Одним словом - зіпсована кішка. Що потрібно пам‘ятати? Більшість кішок в змозі перейти на нову дієту за три дні, якщо Ви вирішили, що це найкращий варіант. Вони можуть і поголодувати кілька днів, нічого страшного не станеться! Почніть перевиховання з припинення годувати кішку зі свого столу; маскуйте нову їжу підмішуючи її до улюбленої страви, постійно збільшуючи дозу. Загартовуйте своє серце: кішка буде дивитись на вас благаючими очима. Годуйте кішку чітко за розкладом. І ніколи не забувайте приголубити її.

Але, щоб Вам пізніше не довелось перевиховувати капризну або агресивну кішку, кішку–плаксу чи примадонну або ще гірше, кішку–руйнівника або ж „необтесану” кішку – для цього слід, взявши кошеня, з перших днів виховувати його, спілкуватись з ним, і просто любити його. І тоді, будьте певні, проживання кішки у Вашому домі стане для Вас радістю.

А перед тим, як принести додому кошеня, Вам слід придбати таку необхідну річ, як лоток із наповнювачем. Якщо Ви плануєте взяти зовсім маленьке кошеня, лоток повинен бути з невисокими бортами (5–7 см), інакше кошеняті важко буде туди заскакувати. Який наповнювач купляти - краще порадитись з годувальником виводку, з якого Ви плануєте взяти кошеня, адже до цього часу маля вже має привиті перші навики гігієни, тож на початку не бажано нічого змінювати, щоб не відбити звички взагалі. Лоток спочатку слід поставити в тій кімнаті, де Ви будете тримати кошеня – спочатку йому буде важко орієнтуватись в новій квартирі, і воно не зможе знайти лоток у віддаленому місці (наприклад, в туалеті). Лише з часом поступово переносьте лоток до того місця, де Ви плануєте тримати його постійно.

Коли ви принесли кошеня додому, дайте йому можливість обдивитись і обнюхати нове приміщення і віднесіть його на лоток. Кошеня, стомлене тривалою прогулянкою, побачивши „знайоме місце”, відразу зробить там свої справи. Обов’язково погладьте і похваліть його за це. Кішки дуже чистоплотні тварини, і переважно з туалетом в них немає ніяких проблем, за винятком, коли коти стають статевозрілими і мітять свою територію. Тому кота, якого Ви не плануєте використовувати у племінному розведенні, необхідно каструвати, поки він не став статевозрілим. Інакше, коли кастрацію здійснити з запізненням, звичка мітити територію у тварини залишиться.

Природа влаштувала так, що понад дві третини свого життя кішка проводить уві сні. Кішка, на відміну від собаки, не має одного постійного місця, де вона спить. Для відпочинку вона обирає собі два–три улюблені місця, як правило, це диван, чи м’яке крісло. Кішки не люблять підстилок, чи килимків, зате вони обожнюють різні будиночки, чи інші закриті лежанки, які сьогодні представлені в широкому асортименті у зоомагазинах. Спочатку, поки Ваше кошеня ще маленьке, у такий будиночок можна покласти м’яку подушку або відрізок хутра – можливо це нагадає йому кішку–маму, і воно буде затишніше почувати себе на новому місці. Але якщо Ви не хочете, щоб кішка все своє життя спала у Вашому ліжку, не дозволяйте їй цього робити ще з перших днів перебування у Вашому домі.

Годувати кошеня слід в одному і тому ж місці, в один і той самий час. Якщо ви вирішили годувати вихованця кормом для котів, ніколи не давайте кошеняті смачненьких шматочків зі столу, особливо, коли ви обідаєте. Коли ж кошеня, не дивлячись на правильне і достатнє годування, все ж пробує красти щось зі столу, ніколи не бийте його. Це абсолютно даремна справа: кішки не сприймають подібних методів виховання. Якщо Ви застали кошеня, коли воно щось усть на столі, його слід насварити. Інтонація і тембр Вашого голосу з докірливим відтінком, справлять на винну тварину бажаний виховний ефект. Як правило, достатньо один раз насварити кішку, щоб раз і назавжди навчити не робити те, що не слід. І ніколи не наказуйте кошеня „заднім числом”: якщо Ви не застали його „на гарячому”, кошеня не здатне пов’язати в одне ціле здійснену ним раніше крадіжку і незадоволення, яке воно чує в голосі улюбленого господаря.


Кішки за своєю природою – хижаки. І інстинкт полювання є характерним для всіх кішок. Полювання на здобич є „запрограмованим” в її нервовій системі – це можна побачити, спостерігаючи за поведінкою навіть місячних кошенят. Всі кішки, а особливо це стосується кошенят, повинні давати вихід мисливським інстинктам і енергії. А оскільки кішки, які живуть в квартирі, позбавлені такої можливості, вони з задоволенням бавляться іграшками, перетворюючи забаву на справжнє полювання. Вони бігають за невеликими предметами, це може бути, наприклад, згорнутий кусочок фольги, або маленький, легкий м’ячик. Також кішки в захопленні від будь-якого предмету, який за формою нагадує мишку: їм подобається стиснути його в лапках, потім підкинути в повітря, і знову атакувати. Під час таких забав кішка витрачає багато енергії, яку вона могла витратити на щось, менш приємне для Вас, наприклад, на здирання штор, або ж псування меблів. Тому обов’язково придбайте для своєї улюблениці іграшки, які допомогли б їй розвивати природні „таланти” – підкрадатися, доганяти, ловити і кусатись.

Більшість людей помилково вважає, що кішку не можна дресирувати. Але це не так. Звичайно, Ви не зможете досягти бездоганного виконання всіх команд, які здатна виконувати собака, але кішка із задоволенням може виконувати за командою деякі нескладні трюки – приносити предмети, давати лапку, говорити „м’яв”. Дресирування передбачає вироблення у кішки умовного рефлексу за допомогою чогось смачного. Головне ніколи не карайте її, і тоді дресирування принесе безліч задоволення Вам і кішці.

Догляд за кішкою
Догляд за кішкою
Читати більше
Як привчити цуценя до туалету?
Як привчити цуценя до туалету?
Читати більше
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Читати більше