7 правил здорової кішки
Разом з пухнастим клубочком в будинку поселяється радість. Любов і турбота нерозривно пов'язані з відповідальністю за здоров'я і життя кішки. Будь-який господар мріє про те, щоб життя пухнастого улюбленця було довгим. А щоб кішка була здоровою, а ви слухали вдячне муркотіння радимо ознайомитися з основними правилами і рекомендаціями для господарів котиків і кішечок будь-якої породи.
План щеплень
Після того, як кошеня переступив ваш поріг, зверніться до ветеринара. Він розпише графік майбутніх щеплень. Так ви захистите тварина від всіляких захворювань, і отримаєте довідку для перевезення вихованця в подальшому.
Правильне харчування
Те, що їсть кішка формує її здоров'я. Надлишок їжі при мінімальних фізичних навантаженнях часто призводить до ожиріння. Набір ваги провокує розвиток цукрового діабету і порушення ендокринної системи. Вибирайте збалансовані корми для котів преміум-класу. Не забувайте про вітаміни для кішок, які можна придбати в спеціалізованих зоомагазинах.
Також включайте в раціон харчування пухнастого улюбленця траву. Справа в тому, що кішки є одними з найбільш охайних домашніх тварин. Вони очищають свою шерсть шляхом вилизування. В процесі цього в шлунок потрапляє шерсть. Її скупчення може привести до серйозних проблем з травленням і навіть загибелі кішки. Щоб її видалити необхідна порція трави, яка дратує шлунок і викликає блювоту. Таким чином він і звільняється від грудок шерсті. У зоомагазинах можна знайти спеціальні препарати і лікувальні корми, які розчиняють клубки шерсті і виводять їх з організму кота.
Своєчасна дегельмінтизація
{{products}}
Глисти однаково небезпечні для дорослих кішок і маленьких кошенят. Проводити профілактичні заходи проти глистів фахівці рекомендують двічі на рік. Але в той самий день, коли ви принесли в будинок маленький клубочок шерсті про це варто подбати в першу чергу. Зараження кошенят може бути внутрішньоутробним, а тварина з глистами буде відмовлятися від їжі і у неї з'явиться блювота. Перед вакцинацією ветеринари радять проводити дегельмінтизацію, так як в умовах зниженого імунітету легко заразитися глистами.
Шкірні паразити
Тварина з блохами поводиться неспокійно, розчісує місця укусів і травмує шкірні покриви, які можуть стати причиною проникнення інфекцій. На ринку існує багато засобів для позбавлення від шкірних паразитів. Мазі, спреї, шампуні і різні препарати допомагають їх позбутися, а спеціальні нашийники захищають від їх появи.
Не менш небезпечні і кліщі. Вони можуть стати причиною розвитку демодекозу і інших шкірних захворювань. Після прогулянки на вулиці оглядайте шкіру і лапи тварини на їх наявність.
Природні інстинкти
Заточування кігтів належить до найулюбленіших занять кішки. Так роблять всі тварини роду котячих і цьому категорично не можна перешкоджати. Щоб кішка не зіпсувала оббивку або килим, подбайте про спеціальне пристосування для цього. Його можна купити в зоомагазині або виготовити самостійно з дерева і грубої тканини або мотузки. Привчати тварину до певного місця заточування краще з дитинства, інакше вам не уникнути зіпсованих меблів в домі.
{{products}}
Не лікуйте тварину самостійно
При будь-яких симптомах краще звернутися до ветеринара. Використовувати поради друзів, і займатися самолікування пухнастого друга вкрай небезпечно. Досвідчений ветеринар призначить правильне лікування і вчасно нагадає про профілактичні заходи і щеплення.
Статевозрілий вік: як бути?
Дорослі коти можуть доставляти господарям масу неприємностей у вигляді міток. Позбутися від їх запаху досить складно. Щоб позбавити себе від таких незручностей, кота краще каструвати. Тільки тоді необхідно ретельно стежити за його раціоном, щоб не виникло проблем з ожирінням.
Що стосується самок, то для захисту від появи потомства проводять стерилізацію. Але якщо кішка на вулицю не виходить, то цієї процедури можна уникнути.
А наостанок, хочеться сказати, любіть своїх вихованців і вони будуть вдячні вам за турботу і любов, а правила здорової кішки допоможуть продовжити перебування кішки поруч з вами і зробити її життя більш повним.