Догляд за собакою влітку: основні правила
Літо — активна пора року. Улітку ми багато подорожуємо та гуляємо з улюбленцями. Це допомагає урізноманітнити їх життя новими враженнями та подарувати безліч приємних емоцій. Але також у цей період є безліч загроз, які можуть підстерігати вашого пухнастика. Про них варто знати, щоб уникнути небезпеки або вчасно розпізнати її й допомогти тварині. Сьогодні ми розповімо про основні правила догляду за собакою влітку та поділимося корисними рекомендаціями ветеринарів.
Укуси комах під час прогулянок
Небезпека укусів зовнішніх паразитів (кліщів, бліх, комарів тощо) для собак будь-якої породи насправді є завжди, але найбільший ризик укусу існує таки в найтепліший період року. Обробку від зовнішніх паразитів потрібно проводити цілорічно, але влітку їм варто приділяти особливу увагу.
До звичних засобів (таблеток чи крапель) рекомендовано додавати репелентні (репелентні речовини відлякують комах — ред.) засоби, як-от нашийники чи спреї. Це зменшує ймовірність контакту комах і кліщів з твариною та, відповідно, знижує ризик укусу й негативних наслідків. Нашийники треба обирати, зважаючи на вагу собаки та правильно фіксувати на шиї, щоб гарантувати максимальний ефект. Спреї не мають поділу за ваговою категорією. Кількість засобу, яку треба нанести, буде залежати від розміру собаки.
Після прогулянок потрібно обов’язково оглядати та вичісувати тварину — так можна виявити кліщів. Вони можуть бути на ваших улюбленцях, незважаючи на попередню обробку. Варто пам’ятати, що кліщі можуть бути в досить несподіваних для петперентів місцях — у вухах, між пальцями, у ділянці зовнішніх статевих органів, під хвостом тощо. Щойно ви виявили кліща на вашому пухнастику, потрібно в рукавичках змочити потрібну ділянку розчином бетадину та зняти кліща. Після цього варто проконсультуватися з ветеринаром та ретельно спостерігати за собакою— у разі погіршення самопочуття одразу звернутися до ветклініки.
Укуси комах можуть призвести до свербежу й подразнення та спричинити дискомфорт для чотирилапих. З такою проблемою також потрібно звернутися до ветеринара, який залежно від ситуації призначить місцеву обробку чи системні засоби для зняття свербежу. Комахи можуть переносити багато збудників хворіб та деякі види гельмінтів, тому якісна обробка від зовнішніх паразитів є дуже важливою для здоров’я вашого улюбленця.
Тепловий удар у собаки
Через високу температуру влітку, зокрема в поєднанні з підвищеною вологістю у тварин може виникнути перегрівання. Для того, щоб уникнути цієї небезпеки, рекомендовано:
- планувати прогулянки з улюбленцем в ранній та вечірній час (коли спека є меншою);
-
завжди мати з собою воду для собаки чи цуценят;
- можна на подушечки лап наносити захисний бальзам, що вбереже від опіків розпеченим асфальтом;
- ніколи не можна залишати тварин у зачинених авто чи в місцях, де немає тіні (наприклад, прив’язаних біля магазину), навіть на короткий проміжок часу.
Для комфорту чотирилапих у спекотні дні літа вдома треба стежити, щоб собака завжди мав багато свіжої води. Було б добре в миску додавати кубики льоду, наповнювати конги (груші-годівниці) паштетом та заморожувати їх (вийде так зване морозиво для собак); також можна розглянути варіант охолоджувальних килимків.
Ці поради будуть найбільш актуальними для собак, які мають густу шерсть з чорним забарвленням, собак брахіцефалічних (короткомордих) порід, тварин похилого віку та тих, що мають хвороби дихальної та серцево-судинної систем.
Якщо ви підозрюєте чи помічаєте ознаки перегрівання в улюбленця, потрібно перевести його в прохолодне приміщення, запропонувати воду, змочити лапи, вуха, ніс, живіт прохолодною водою та зв’язатися зі своїм ветеринаром — це допоможе краще оцінити стан тварини. Перегрівання може бути дуже небезпечним для чотирилапих та геть не завжди можна допомогти тварині вдома. Якщо ваш улюбленець через спеку почувається недобре — краще звернутися до ветклініки.
Травмування від трави
Устюки (остюки / устюги тощо). Це висохлі колоски трави, схожі на гострі стріли. Вони є однією з численних літніх небезпек, що чатують на наших улюбленців. Устюки, хоч і непомітні під час прогулянки, з часом спричиняють серйозні проблеми. Найчастіше вони потрапляють у вуха, ніс, очі, травмують м’які тканини кінцівок. Устюки можуть також потрапляти до рота чи в дихальні шляхи.
Для їх виявлення після прогулянки варто ретельно оглянути улюбленця. Найпоширеніші симптоми, які можуть свідчити про цю проблему — це дискомфорт у вухах (собака може трусити головою чи чухати вуха) або в ділянці пальців (можуть з’являтися набряки, рани, собака може часто вилизувати лапи або кульгати), в очах (почервоніння ока / очей, сльозотеча чи виділення з очей, тварина може мружитися чи терти око лапою), у ділянці носа (часте чхання, виділення з носа). Рідше можливий кашель, дискомфорт у ротовій порожнині.
Якщо під час огляду улюбленця після прогулянки ви виявили устюк, його видалення можете здійснити самостійно та обробити рану антисептиком. Якщо неможливо зробити це вдома або устюка не видно, а є лише підозра на нього, варто звернутися до ветеринара — він обстежить вашого собаку й видалить устюк.
Відкриті водойми
Багато собак люблять купатися у водоймах влітку. Це чудовий варіант для активності та зміна середовища, однак слід дотримуватися деяких правил. Собак не варто пускати у водойми з брудною поверхнею або там, де встановлено заборону на купання. У найкращому випадку водойма має бути добре відома з погляду глибини та структури дна. Треба пам’ятати, що у водоймах можуть жити плазуни чи гризуни, також не виключена ймовірність підхопити інфекцію.
Серед не дуже небезпечних, але неприємних наслідків після купання можуть бути розлади травлення (у процесі купання собака може наковтатися води, якість та склад якої неможливо перевірити). У разі незначних розладів травлення можна застосувати сорбенти. Однак краще звернутися до ветеринара, він зможе краще оцінити стан чотирилапого та призначити лікування.
Також можливий отит (запалення вух). Вода може не бути першопричиною запалення, але може сприяти його утворенню (створити зайву вологість у вухах тощо), якщо у тварини вже були раніше або є проблеми з вухами. Не варто забувати й про переохолодження після купання. Мокрий улюбленець більш чутливий до вітру та зміни температури. Для профілактики запалення вух можна провести чистку вух гігієнічним ветеринарним лосьйоном з підсушувальним ефектом (зазвичай у складі таких лосьйонів є спирти або слабкі кислоти).
Додаткові правила догляду за собакою влітку
Наостанок дамо ще декілька корисних рекомендацій:
- Дбайте, щоб собака завжди мав доступ до свіжої, чистої води. Зневоднення можна виявити за кількома ознаками: сухість ясен, втрачена еластичність шкіри, зменшена кількість сечовипускань. Якщо ви помітили ці симптоми, негайно зверніться до ветеринара.
- Обирайте для ігор з собакою ті місця, де є тінь і прохолода. Це допоможе уникнути перегріву та зневоднення.
- Улітку вашим улюбленцям варто їсти більш легку їжу. Врахуйте це при складанні раціону вашого собаки та оберіть правильний корм.
- Додайте до раціону вітаміни та мінерали, які допоможуть зміцнити імунітет і підтримувати загальний стан здоров'я вашого пухнастика. Щодо вибору добавок слід додатково проконсультуватися з ветеринаром.
- Не забувайте про вчасний догляд за шерстю — її слід розчісувати й чистити після кожної прогулянки. Регулярне миття шерсті допоможе не лише позбутися від бруду, а й перешкоджатиме появі шкірних захворювань.
- Асфальт та пісок можуть нагріватися до дуже високих температур і спричинити опіки на лапках вашої собаки. Намагайтеся уникати таких поверхонь або використовуйте захисні черевики.
З турботою про вашого улюбленця, онлайн-магазин Petslike