UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Кішка не їсть: що робити?

Кішка не їсть: що робити?

Господарі можуть зіткнутися з проблемою, коли тварина стає апатичною, кіт не їсть, не п'є, лежить млявий, відмовляється грати, спить цілий день. На такі прояви слід звертати увагу, тому що від такої поведінки та дієти він може ослабнути, а при прихованій серйозній патології і загинути, якщо не вживати жодних заходів.

Щоб кішка була здоровою, активною, а організм поповнювався необхідною для цього енергією і внутрішні органи добре працювали, їй необхідно їсти. Якщо їжу не приймати тривалий час, це може негативно вплинути на його здоров'я.

{{products}}

кіт не їсть не п'є лежить млявий

Скільки кішка може прожити без води та їжі?

Без води вихованці можуть прожити не більше 2 днів без ускладнень для здоров'я і до 5 днів, але вже з проявами незворотних змін у функціонуванні важливих систем та органів (серцево-судинна, нервова, сечовидільна).

Пухнасті друзі часом відмовляються від їжі і власників турбує питання про те, що робити, якщо кіт не їсть і млявий? Якщо така поведінка триває до доби і не супроводжується явним погіршенням самопочуття, підстав для занепокоєння немає. Здорова доросла тварина може без загрози здоров'ю, обходитися без їжі до 5 днів з постійним споживанням води, літня - до 3, для вагітних і самок, що годують максимально допустима тривалість голодування - добу. Просто потрібно стежити за твариною та краще проконсультуватися з ветеринаром.

Якщо кіт страждає на хронічні захворювання, вже дводенна помірність може завдати серйозної шкоди здоров'ю. Ознаками різних недуг у вихованців можуть бути прояви, при виявленні яких необхідно відразу звертатися за допомогою до ветеринара:

 • блювання, пронос, запор – супроводжують отруєння, інфекційні захворювання;
 • підвищення температури;
 • витікання з очей, носа;
 • тяжке дихання ротом;
 • висип різного типу – алергічна реакція;
 • проблеми із сечовипусканням або його відсутність;
 • випадання шерсті – інфекція чи наявність паразитів.

Якщо вихованець ховається від господаря, не йде з ним на контакт, то тварина страждає на захворювання.

Кіт не їсть, не п'є – можливі причини голодування

Що робити, якщо кіт не їсть, не п'є, не ходить у туалет, лежить, наполегливо відмовляється від їжі? Насамперед, постаратися встановити причину зміни поведінки тварини та надати їй необхідну допомогу. Причинами відмови від їжі та води, спаду активності кішки можуть бути фактори медичного, психологічного характеру або іншого плану, не пов'язані із хворобою:

 • Сама не шкідлива причина відмови від їжі пов'язана з погодними умовами, наприклад, спека влітку, коли не хочеться їсти, а лише пити воду. Тварина малоактивна, не витрачати зайву енергію, тому потрібно мало харчування для її поповнення.
 • Зміна типу чи складу корму. Кішка поїла заздалегідь і не голодна, або їй не подобається новий корм або (при натуральному харчуванні) продукт, який нещодавно з'явився в її раціоні. Потрібно простежити які нові зміни в харчуванні ви робили. Тварина чутлива до запаху, смаку, складу, консистенції корму, тому заміна старого, звичного нового вигляду, може викликати в нього відмову від його поїдання. Перехід із сухого корму на консерви має бути поступовим, невеликими дозами протягом 7-10 днів, поступово підмішуючи новий до старого.
 • Зміна зовнішньої обстановки в квартирі, місці харчування вихованця. Можливо, ви поклали їжу в незвичний посуд або перенесли миску на нове місце, погано її помили після попередньої порції, використовували миючий засіб з вираженим запахом. Ці обставини можуть бути досить вагомою причиною, щоб кішка відмовлялася від їжі.
 • Якщо тварина нещодавно перенесла операцію, самка чекає на потомство або щойно народила, відсутність апетиту – поширене явище.
 • Особливості статевої поведінки. Затяжною «голодовкою» у котів і кішок може супроводжуватися і тічка, в цей період знижується апетит, статевий інстинкт сильніший за інші фізіологічні потреби (їжа).
 • Загальне самопочуття кішки, її поведінка. Якщо вихованка не їсть, сильно схудла, це може бути пов'язане з психологічними проблемами (депресією). Для таких станів характерна як байдужість до їжі, так і загальна апатія, пригнічений настрій.
 • Стресові ситуації. Звичайно ж, питання про те, чи може кішка померти від стресу не варте уваги, але до втрати апетиту та зниження ваги може призвести. Тварини чутливі до таких стресових ситуацій, як поїздка з ними в транспорті, спілкування з незнайомими людьми, гул пилососу, інший запах чужого одягу, ін.

Кішка відмовляється від їжі – ознаки захворювань

Кішка їсть, не п'є води і причинами втрати її апетиту буває симптоми багатьох хвороб:

 • Захворювання зубів, ротовій порожнині. Домашня улюблениця хоче їсти, але не може, оскільки пережовування їжі спричиняє біль. Найпоширенішими стоматологічними проблемами є: запалення ясен, зубний камінь, ранки на язику, травмовані зуби, стоматити, сторонні предмети, що застрягли в зубах, пухлини. Своєчасне лікування цих причин поверне їй добрий апетит.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту. Кіт нічого не їсть, якщо у нього проявляються симптоми захворювань шлунково-кишкового тракту: пронос, блювання, запор, втрата ваги, необхідно звернутися за медичною допомогою. Це можуть бути такі хвороби: запалення кишечника та шлунка через вірусні, паразитарні, бактеріальні отруєння, гастрити, коліт, запалення підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, кишкова непрохідність, сторонні тіла в шлунку, онкологія.
 • Паразитарні захворювання, спричинені глистами, блохами. Кіт постійно чухається, стає тривожнім, агресивним, втрачає апетит.
 • Захворювання нирок, сечовидільної системи. Дуже поширені в середовищі котячих хвороби нирок, відразу можуть проходити без явних симптомів, лише трохи погіршується апетит, активність, знижується вага. Серйозними ускладненнями є незворотні процеси в організмі, відмова нирок. Осадок піску, каменю в сечоводах викликає хворобливі відчуття у кішки, вона не хоче підходити до миски з їжею, більше лежить. Запобігти важким наслідкам хвороб можна профілактичними оглядами, вимірюванням артеріального тиску, аналізами крові.
 • Інфекційні захворювання. Підвищується температура тіла, виділення з носа, очей, виразки в пащі, розлад травлення, тварина погано їсть та п'є, організм бореться з інфекцією. Визначити захворювання здатен лише ветеринар після огляду кота.
 • Захворювання репродуктивної системи. У кішок з віком після прийняття таблеток від потягу до тічок може розвинутись запалення матки, воно супроводжується кров'яними, гнійними виділеннями або при закритій формі збільшенням об'єму живота, помилковою вагітністю. Мастит викликає хворобливі відчуття, втрату апетиту.
 • Діабет. Ендокринологічне захворювання котів із зайвою вагою супроводжується відмовою від їжі, підвищеною спрагою, млявістю, прискореним сечовипусканням, «заячою» ходою.
 • Травми. Прояв травм наочний: кульгавість, біль при ходьбі, тваринка може кусатися, різко кричати, якщо господар бере її на руки. При застряванні стороннього тіла в горлі може з'являтися блювання, хрипота дихання, кашель, вихованець не може і не хоче їсти.
 • Отруєння. Можуть бути отруєння не тільки неякісною їжею, але побутовою хімією, отруйними комахами, мишами, пацюками. Підвищення температури тіла, блювання, діарея, відмова від їжі – ознаки отруєння тварини. Звернення до ветеринара допоможе вилікувати своєчасно захворювання, активізувати смак до їжі.

{{products}}

Зазвичай, хвора тварина відмовляється від їжі, тому що змучена болем, страждає від нудоти, інтоксикації. Але є ще одна причина відсутності апетиту – порушення смаку та нюху при нежиті, застуді або внаслідок медикаментозного, хірургічного лікування.

Причини захворювань можуть бути різними у котів, кожна має свої специфічні особливості, тому точний діагноз зможе встановити тільки ветеринар. Тому вам не варто займатися самолікуванням, важливим завданням господаря кішки спостерігати за її поведінкою, активністю, здатністю та бажанням приймати їжу та воду.

Кошеня не їсть, що робити?

У випадках, якщо кошеня не їсть, не п'є, лежить мляве, воно може мати захворювання інфекційного характеру або бути зараженим блохами, глистами, які можуть спричинити тяжку анемію. Організм кошеня слабший у порівнянні з дорослим, тому через зневоднення, ослаблення часто настає летальний результат.

У той час, як при стресових ситуаціях кошенята пристосовуються швидше, ніж дорослі коти, на харчування це не вливає. Якщо маленький вихованець не їсть більше двох днів – причина в іншому, і його необхідно показати ветеринару.

кішка млява не їсть не п'є лежить в одній позі

Що робити, якщо кішка не їсть і млява?

Якщо відмова від їжі пов'язана із зовнішніми факторами, потрібно по можливості їх усунути. При зміні раціону проблеми зазвичай виникають, якщо він був різким. І тут потрібно повернутися до колишнього харчування і поступово додавати новий продукт (корм), щоб завершити перехід протягом 1-2 тижнів.

{{products}}

Якщо від нового раціону кіт категорично відмовляється, доведеться шукати заміну корму для кота з іншим смаком або звернутися до лінійки іншого виробника.

 • Якщо вихованець переніс психологічну травму, відчуває стрес, потрібно постаратися усунути його причину. Якщо це неможливо, виявляти максимум турботи та уваги, щоб кішка скоріше прийшла в норму. У важких випадках, якщо стрес, депресія пов'язані зі смертю або тривалим від'їздом господаря, може знадобитися допомога фахівців.
 • Відразу після операції, перенесеної хвороби, травми слід зменшити обсяг порцій, давати їжу, що легко засвоюється. Якщо причина криється у стоматологічних захворюваннях, на час лікування потрібно перевести тварину на м'який корм, консерви для котів. При запорі або діареї для початку необхідно нормалізувати випорожнення за допомогою лікарських препаратів, зазвичай апетит після цього повертається.

Якщо кішка страждає на анорексію (відсутність апетиту), не виявляє інтересу до їжі, але в цілому почувається нормально і п'є воду, можна спробувати:

 • зацікавити її улюбленими ласощами;
 • поекспериментувати з кормом, купити сухий корм для кота у маленькій упаковці з новим смаком;
 • вимазати мордочку їжею, щоб змусити тварину облизнутися;
 • давати призначені лікарем препарати для стимуляції апетиту.

Якщо голодування затягнулося, інші заходи не допомагають, здійснюється примусове годування через зонд.

Періодична нетривала відмова від їжі для кішок – нормальне явище, але він може бути ознакою низки хвороб, у тому числі небезпечних для життя. У будь-якому випадку, ніколи не слід годувати кішку силоміць, поки не встановлено причину відмови від їжі. Бувають ситуації, коли примусове харчування виправдане, але таке рішення має приймати фахівець. Звертатися до нього за допомогою необхідно, якщо тривалість відмови від їжі перевищує максимально допустиму з урахуванням віку та стану здоров'я тварини, при сухому голодуванні (відмова від води), а також за наявності інших тривожних симптомів (блювання, розлад шлунка, тремор, судоми, підвищення або зниження температури, больовий синдром). При хворобі чи отруєнні насамперед потрібно намагатися не нагодувати кішку, а усунути першопричин

Швидше відновити інтерес кота до їжі допоможе виконання всіх рекомендацій фахівця, а також спокійна, доброзичлива обстановка будинку, лагідне ставлення господарів та домочадців. Важливим для гарного самопочуття вихованця та його здоров'я буде дотримання вами профілактичних заходів: стежте за чистотою миски для їжі та води, годуйте кішку лише якісною їжею, переходьте на нові раціони поступово, не допускайте контактів з бездомними тваринами.

Все про Британських кішок: особливості характеру, догляд та годування
Все про Британських кішок: особливості характеру, догляд та годування
Читати більше
Ожиріння у котів: ознаки, способи лікування
Ожиріння у котів: ознаки, способи лікування
Читати більше
Що робити, якщо кіт спить весь день?
Що робити, якщо кіт спить весь день?
Читати більше