UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Як підготувати кота до візиту до ветеринара

Що потрібно коту для щасливого життя? Смачна їжа, затишний дім, іграшки, люблячі петперенти… Та чи це все? На жаль, ні. Домашнім улюбленцям, як і нам, потрібні планові візити до лікаря для профілактичних оглядів та обстежень. Тварини іноді хворіють, і тоді виникає гостра потреба прийти у ветеринарну клініку. Похід до ветеринара в багатьох людей асоціюється зі стресом — улюбленець хвилюється, адже не розуміє, що відбувається й чому звична рутина раптово йде шкереберть. Проте ми підготували для вас декілька порад, які зроблять візит до лікаря комфортним. Ці поради допоможуть зменшити рівень стресу в улюбленця. Прочитайте поради від нашої експертки — Анни Клід, перш ніж відвідати ветеринарного лікаря з вашим котиком!

Готуємо улюбленця до візиту до ветеринарного лікаря: перевезення

Кошеня може сприймати будь-які незвичні обставини як стрес. Особливо, коли йдеться про похід до лікаря. Тож дуже важливо почати підготовку заздалегідь — за кілька днів до візиту. Насамперед подумайте про те, як ви будете перевозити кота.

Відвідувати з пухнастиком ветеринара зручніше, якщо ви маєте спеціальну переноску. У ній улюбленцям більш затишно та спокійно. Тому переноска для хатніх улюбленців — це перший пункт, про який варто подбати. Навіть дуже ручному коту, який звик жити у вас на плечі, наймовірніше, буде дискомфортно в дорозі та страшно в залі очікування ветеринарної клініки. Тому слід придбати переноску та покласти кота саме в неї.

Обирайте варіанти з твердим корпусом (які тримають форму), щоб стінки сумки не тиснули на тварину. Повністю закриті переноски, у яких котик зовсім не бачитиме, що відбувається зовні, — не найкращий вибір. Це може додатково змусити стресувати кота; краще, щоб були ґратчасті дверцята або прозора стінка. Зверніть увагу на розмір: бажано, щоб улюбленець міг не лише лежати в ній. Оберіть переноску, у якій котик зможе легко сидіти та змінювати позицію (розвернутися в інший бік, скрутитися клубочком тощо). Багато брендів пропонують зручні переноски для котиків, як-от переноски Stefanplast Gulliver 4 IATA , Stefanplast Gulliver 3 Top Free, Stefanplast Gulliver 3 з металевими дверцятами та переноска Trixie Capri 1.

Переноска, яка відкривається не тільки спереду, а й зверху, стане чудовим рішенням. Чому так? Геть не всі коти захочуть самостійно одразу вийти з переноски на консультації у ветеринарному кабінеті. Щоб зайвий раз не турбувати тварину, спочатку не виймайте її повністю: можна відкрити верхню частину переноски, зазирнути всередину й розпочати огляд тварини. Так контакт з лікарем буде менш стресовим: кіт частково залишиться на безпечній для нього території, але й буде водночас доступний ветеринару. Віддавайте перевагу моделям із надійними кріпленнями, щоб під час активного руху тварини в дорозі переноска залишалась цілісною, а дверцята не відкрилися. Якщо ви вже придбали переноску, не ховайте її вдома. Краще залишити переноску у вільному доступі для кота, щоб він звикав до неї. Тоді перед візитом у клініку не доведеться силоміць поміщати улюбленця всередину — з великою ймовірністю, він залюбки застрибне сам.

У переноску з котом доцільно покласти пелюшку — часто використовують одноразові, наприклад, гігієнічні пелюшки від SaniPet. Однак варто зазначити, що існують також багаторазові пелюшки, які можна прати та використовувати повторно, як-от суперпоглинаючі пелюшки від Inodorina.

А для того, щоб улюбленець почувався спокійніше, покладіть улюблену іграшку або якийсь предмет, який знайомий коту (наприклад, улюблену ковдру). Іграшка або знайомий предмет допомагають котам не так сильно відчувати стрес. Чудовим варіантом іграшки стане равлик із запахом котячої м'яти від Barksi Catnip , єнот з котячою м'ятою Collar GiGwi Catch & scratch або ж весняні черв'яки з пружиною All For Paws. Котики також дуже полюбляють конус з пір'ям та мататабі Eastland.

Якщо їхати до ветеринара дуже довго, не забудьте про воду та їжу для кота.

Що ще підготує вашого кота до огляду у ветеринара?

Оскільки з котами здебільшого не гуляють вулицею, як із собаками, то питання котячої амуніції не дуже популярне. Та все ж під час візиту до ветеринара можна розглянути варіант придбання та використання амуніції. Якщо ваш кіт сміливий, ви можете випустити його прогулятися на повідці під час очікування огляду в лікаря.

Також наявність амуніції на тварині може зменшити ймовірність втечі тварини у випадку несподіваної ситуації (наприклад, якщо переноска в дорозі відкриється), адже в деяких переносках та рюкзаках передбачене кріплення для повідця. Вважається, що шлея більш комфортна для тварини, ніж нашийник, бо не тиснутиме на шию, це може бути повідець + шлея на блістері для кота AnimAll. Найбільш надійними є шлеї у вигляді жилета, наприклад, шлея від Trixie Xcat . Важливо обрати правильний розмір шлеї, щоб вона не тиснула й не була надто великою.

Також зверніть увагу на такі речі під час підготовки до огляду у ветеринара:

  1. Заспокійливі. Кожна тварина має свій темперамент, однак навіть найсміливіші пригодошукачі, наймовірніше, будуть хвилюватися під час візиту до ветеринара. Тому знадобиться використання заспокійливих засобів. Для використання в домашніх умовах можна розглянути варіант спрею Feliway, потрібно обробити ним переноску перед візитом у клініку (не розпилювати спрей на кота!). Для муркотунів, які дуже хвилюються, слід розглянути лікарські заспокійливі засобів. Їх може виписати ветеринарний лікар; варто обов’язково проконсультуватися з лікарем напередодні.

  2. Зручний час та попередній запис. За можливості завжди варто планувати візит та попередньо записуватися. Кожна сучасна клініка пропонує опцію попереднього запису до спеціаліста. Це зменшить час очікування та, відповідно, період хвилювання кота. Старайтеся приходити з улюбленцем трохи швидше призначеного часу, щоб він мав декілька хвилин на адаптацію до нового місця та запахів.

  3. Конкретика. Під час запису на огляд до лікаря детально опишіть ваш запит, уточніть, чи потрібна тварині підготовка до візиту (наприклад, для аналізу крові котику треба дотримуватися голодної дієти впродовж декількох годин перед забором). Тоді лікар зможе провести щонайбільше необхідних процедур за один прийом. Це зменшить кількість поїздок у ветеринарну клініку. Обов’язково вказуйте, якщо ваш улюбленець сильно стресував під час попереднього візиту — ветеринар зможе виписати заспокійливе ще до прийому.

  4. Повна інформація. Перед візитом у клініку підготуйте якомога більше інформації про свого улюбленця. Наприклад, особливості раціону: який корм ви даєте (можна зробити фото корму), коли й чим обробляли від паразитів. Також візьміть паспорт тварини з позначками про щеплення та результати попередніх обстежень, якщо робили. Заздалегідь складіть список запитань, які плануєте поставити лікарю, оскільки під час огляду можете через хвилювання забути деякі із них.

  5. Ще один лайфхак, яким ви можете допомогти своєму улюбленцю — це привчання вдома до деяких маніпуляцій, які проводить лікар під час огляду. Наприклад, огляд вух, очей, ротової порожнини, пальпація животика, огляд шкіри, шерсті та кігтів. Проводьте час від часу вдома такі маніпуляції та, можливо, тварині буде спокійніше, коли ветеринар оглядатиме її.

Пам’ятайте, що візит до ветеринара потрібен не тільки тоді, коли улюбленець хворіє. Навіть незначні зміни поведінки можуть приховувати проблеми. Як тільки ви взяли кошеня, відвідайте ветеринарного лікаря та намагайтеся зробити візити до нього регулярними. Перший візит до ветеринара потрібний для оцінювання загального стану улюбленця, призначення щеплень того. А регулярні планові огляди та вчасні профілактичні заходи — це важливий аспект здоров’я вашого кота, тому що вони допомагають запобігти деяким хворобам. Також регулярні огляди  допоможуть виявити та почати лікування на ранніх етапах.

Як правильно обрати корм для котів?
Як правильно обрати корм для котів?
Читати більше
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Читати більше
Догляд за кішкою
Догляд за кішкою
Читати більше