UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Як піклуватися про літнього собаку?

У міру того як наші собаки старіють і починає з'являтися сіре і сиве волосся, ми можемо почати помічати зміни в їхній поведінці, рухливості та звичках.

Коли це починається, нам, як люблячим власникам, потрібно змінити свої очікування щодо них, навчитися розпізнавати різні ознаки та підтримувати їх якомога краще.

Портал LovePets UA, поділився корисним списком базових речей, на які слід звернути увагу, і коротко розібрав способи допомоги собаці в міру її старіння.

Виявлення ознак старіння

Іноді може бути непросто визначити, коли ваш собака стає «літнім». Однак зазвичай порода і розмір вашого собаки визначатимуть, коли вони класифікуються як «літня собака».

У дрібних собак довша тривалість життя, тому вони можуть не вважатися літніми до 10-12 років, у той час, як для великих собак це скоріше 6-7 років.

Ознаки старіння вашого собаки

●      Уповільнення рухів і зміни в рухливості;

●      Труднощі зі сходами або менше бажання стрибати;

●      Суглоби та кінцівки стають «жорсткими», важче згинаються під час підйому;

●      Проблеми зі слухом або його втрата;

●      Погіршення зору, наприклад, вони можуть натикатися на предмети в будинку, які завжди перебувають в одному і тому ж місці;

●      Зміни в поведінці, такі як сонливість і засинання поза звичайним розкладом, видиме занепокоєння та дезорієнтованість, або скиглення вночі.

Якщо ви помітили будь-які зміни у вашого собаки або турбуєтеся про його здоров'я, завжди варто звернутися за консультацією до надійного і досвідченого ветеринарного фахівця, незалежно від віку вашого вихованця.

Якщо причиною проблем є старість, ваш ветеринар може запропонувати вам рекомендації щодо підтримки вашого вихованця на цьому етапі його життя. Досвідчені ветеринари — це відмінне джерело знань і підтримки в догляді за старіючими вихованцями.

Змініть режим фізичної активності

Ми хочемо, щоб життя наших улюбленців було максимально комфортним, починаючи з моменту, коли вони ще молоді, як от у цуценячому віці, і закінчуючи періодом, коли вони стають старшими та менш рухливими. Це означає адаптацію до змін, які вони переживають.

Фізична активність

Одним із ключових прикладів цього є режим фізичної активності вашого собаки. Якщо їхня рухливість зменшується, то замість однієї довгої прогулянки, може бути гарною ідеєю частіше проводити більш короткі прогулянки. Також важливо пам'ятати, що ваш собака може втомлюватися швидше, тому давайте йому більше перерв під час прогулянки, щоб він міг відпочити.

Ваш ветеринар може порадити вам, який режим фізичної активності підходить найкраще для вашого собаки, виходячи з його породи та стану здоров’я. Якщо прогулянки викликають труднощі, то гідротерапія — відмінний спосіб для собаки займатися фізичною активністю без зайвого навантаження на суглоби.

Що таке гідротерапія?

Гідротерапія — це фізіотерапія і реабілітаційна практика, також відома як водна терапія або реабілітація в басейні.

Як і для людей, гідротерапія є ефективним способом реабілітації та лікування ортопедичних захворювань у домашніх тварин. Це також може полегшити багато звичайних болів і недуг, які вони (собаки) відчувають.

І хоча, забезпечити такий догляд за улюбленцем за допомогою гідротерапії, може бути складним і мало кому доступним, скорегувати загальні навантаження і зробити їх більш рівномірними та посильними для вихованця — реально.

Ясність розуму

Також важливо тренувати розум вашого вихованця, особливо для літніх собак, які відчувають труднощі в русі. Низько навантажені активності, такі як пошукові ігри, навчання трюків та новим командам, або повторення старих команд, які у міру старіння, пес міг забути, собаки можуть виконувати усе це, без зайвого навантаження на своє тіло.

Водночас такі тренування дадуть змогу собаці зберегти свою розумову активність, що може зменшити ризик розвитку деменції у вихованця. А це, зі свого боку, дасть змогу поліпшити якість життя улюбленця і дозволить люблячому власникові й далі насолоджуватися життям зі своїм вихованцем, незважаючи на процеси його старіння.

Збалансоване харчування

Крім змінених режимів фізичної та розумової активності, важливо також забезпечити правильне харчування собаки, щоб поліпшити їхню якість життя в міру старіння. Якщо вихованець починає набирати зайву вагу, це може призвести до низки проблем зі здоров'ям.

Зробіть їхню домашню обстановку комфортнішою

Як і для людей, дім — це місце, де собаки можуть розслабитися в знайомій обстановці. Однак із віком пересуватися в цьому знайомому просторі може стати не так просто, як раніше. Тому може бути гарною ідеєю внести деякі зміни до звичної обстановки, щоб зробити максимально комфортні умови перебування в будинку, для літнього вихованця.

Наприклад, можна використовувати невеликі сходинки, щоб допомогти вашому собаці дістатися до більш високих місць, таких як диван, ліжко. Це стосується і тих ситуацій, коли вашому собаці потрібно сісти в машину. Адже стрибки стають складною справою для літнього улюбленця і в цій ситуації, допоможуть невеликі сходинки. Якщо ви будете використовувати сходи, дайте вашому собаці час, щоб він міг звикнути до них. Звичайно, ви можете допомагати своєму собаці дістатися до певних місць, піднімаючи його, але важливо бути максимально обережними, піднімаючи літніх собак. Особливо, якщо собака є великої породи. Тому, більш оптимальним варіантом буде, забезпечення комфортних умов для вихованця, щоб він самостійно міг долати деякі перешкоди.

Якщо у вас в будинку є сходи та ваш собака зазнає труднощів з підйомом по них, то може бути гарною ідеєю заблокувати сходи надійними дитячими захисними дверцятами. Це вбереже собаку від можливих травм, під час переміщення по сходах. Особливо, якщо вас не буде в цей час вдома.

Також варто звернути увагу на підлогове покриття, коли ваш собака нестійкий на лапах. Якщо у вас ламінат або дерев'яна підлога, то можна покласти килимки, щоб вашій собаці було зручніше і безпечніше пересуватися будинком. Антиковзаючий килимок для ванни також корисний і може значно знизити ризик травм під час купання вихованця.

Спостерігайте за змінами в поведінці

Ми вже розглянули фізичні зміни, які можуть відбуватися у літнього собаки, але як щодо психологічних змін? Існує ймовірність того, що через зниження рухливості вони можуть відчути себе більш вразливими і тривожними. Це може призвести до збільшення дратівливості та зниження терпимості, появи агресії. Вони навіть можуть реагувати по-іншому на певні ситуації, які раніше їх не турбували.

Це зниження терпимості може бути більш помітним у певних ситуаціях, наприклад, навколо дітей або під час взаємодії з іншими собаками. Наприклад, грубі пестощі дитини або стрибок збудженого іншого собаки може бути болючим або викликати тривогу.

Тому надайте літнім собакам достатньо особистого простору і забезпечте їх безпечними місцями, коли вони почуваються перевантаженими або роздратованими. Також, якщо вони поводяться незвично, не сваріть їх. Це не їхня вина, що вони почуваються так.

Літнім собакам дійсно потрібен свій простір. У міру старіння вони можуть погано реагувати на появу людей на їхній території, коли вони відпочивають і сплять. Старі собаки глибше засинають і більш схильні до переляків при пробудженні, коли вони не чують, як до них наближаються люди. Важливо враховувати це і залишити їх у спокої, поки вони сплять.

Замість висновку

Турбота про літнього собаку вимагає уваги і пристосувань, щоб забезпечити їм комфортні умови для їхніх фізіологічних змін, викликаних процесами старіння. У цій невеличкій замітці, ми разом з вами розглянули ключові моменти, що допомагають поліпшити турботу за літнім собакою. Ось основні рекомендації:

●      Адаптація фізичної активності: При зменшенні рухливості собаки, короткі і часті прогулянки можуть бути кращими. Розгляньте використання сходинок для полегшення доступу до високих місць.

●      Розумова активність: Крім фізичної активності, собаки потребують розумової стимуляції, яку можна забезпечити за допомогою інтелектуальних ігор, тренувань і навчання трюків.

●      Увага до змін у поведінці: Через збільшену вразливість собаки можуть змінювати свою поведінку. Забезпечте їм безпечний простір і поважайте їхню потребу в усамітненні, особливо під час сну.

●      Турбота про здоров'я та харчування: Слідкуйте за здоров'ям улюбленця, контролюйте вагу та забезпечуйте вихованця збалансованим харчування. Консультуйтеся з досвідченим ветеринаром для отримання додаткових порад.

Хоча у нас немає надздібностей, щоб запобігти старінню наших собак, у нас є кілька інструментів, щоб зробити їхнє життя максимально комфортним. Дотримуючись цих рекомендацій, ми зможемо з вами краще піклуватися про наших старіючих улюбленців і забезпечити їм довгі та щасливі роки, незважаючи на фізіологічні зміни в їхньому організмі. Бережіть себе, близьких та братів наших менших.

Необхідні вітаміни в раціоні собак
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Читати більше
Найкращий сухий корм для котів
Найкращий сухий корм для котів
Читати більше
7 правил здорової кішки
7 правил здорової кішки
Читати більше