UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Чим і як годувати собаку

Доглядати за цуценям потрібно не набагато менше, ніж за маленькою дитиною - від якості та кількості уваги залежить здоров'я і розвиток маленького організму. Правильне годування займає в цьому ряду одне з головних місць: від його збалансованості, регулярності та загальної «правильності» залежить перспектива формування міцного організму без патологій і відхилень.

Що давати собакам? Різні заводчики використовують різні підходи до вибору корму: хтось віддає перевагу натуральній їжі, хтось - вибирає готові промислові корми, треті практикують змішаний раціон, що містить як сухий корм, так і овочі, м'ясо, субпродукти, перепелині яйця та іншу їжі, корисну для собаки. Незалежно від рішення власника, харчування має бути обов'язково збалансованим і повноцінним. Від того, наскільки власник прислухається до порад ветеринарів і уважно вивчає літературу по годуванню, залежить багато чого:

  • як сформується система травлення собаки;
  • як розвинеться та сформується кісткова тканина, а разом з нею і скелет, зуби;
  • наскільки міцним буде імунітет;
  • як в цілому буде проходити становлення характеру та активності вихованця.

Перший місяць - період повної залежності від матері, час грудного вигодовування. Але вже починаючи з місячного віку необхідно проводити зміни в раціоні - цуценя може отримувати додаткове харчування: сухий, вологий корм або натуральну їжу. І тут у власників виникає безліч питань: про мінеральні добавки, періодичність, розміри порцій. Саме з них і складається програма правильного харчування майбутнього дорослого собаки, адже від збалансованості нутрієнтів і поживних речовин залежить його здоров'я.

Як часто протягом дня потрібно годувати собаку

Періодичність і кількість прийомів їжі пов'язані безпосередньо з віком улюбленця: молодших собак потрібно частіше допускати до миски. Для дорослих собак необхідно збільшувати інтервали між годуваннями. Приблизний графік представлений в таблиці.

Вік вихованця Кількість годувань в день Розклад по годинах
До 2 місяців 6 7-00,10-00,13-00,16-00, 19-00, 22-00
2-3 місяці 5 7-00, 10-00, 14-00, 18-00, 22-00
3-4 місяці 4 7-00, 12-00, 17-00, 22-00
4-6 місяців 3-4 7-00,12-13-00, 17-18-00, 21-22-00
6 -10 місяців 3 7-00, 13-00, 21-00
Старші 10 міс. 2 7-00, 21-00

Приблизний інтервал між годуванням зовсім маленьких цуценят становить не більше 3,5 годин, в той час як дорослий вихованець цілком може витримувати дорослий режим харчування. При цьому важливо пам'ятати, що 2 місячний малюк повинен спати не менше 7 годин, тобто в нічний час на годування його не будять. Це варто враховувати.

Скільки корму давати собаці

Маленькі цуценята дуже ненажерливі, і, якщо не контролювати обсяг порцій, то це негативно відобразиться на тварині, - собака може легко переїсти. Це загрожує проблемами з шкт і супутніми неприємностями. Якщо ж малюка недогодовувати, в організмі утворюється дефіцит поживних речовин, і повноцінний розвиток буде під знаком питання. Самостійно вихованець ще не може регулювати свій апетит, тому турботливий власник повинен зробити це за нього:

  • готовий корм зазвичай містить інформацію про дозування на упаковці: обсяг і вологого, і сухого розраховується виходячи з віку і ваги собаки.
  • з натуральними кормами ситуація трохи інша. Зазвичай норма становить від п'яти до десяти відсотків відносно ваги собаки

Досвідчені заводчики і ветеринари рекомендують стежити за тим, наскільки успішно вихованець спустошує мисочку й періодично здійснювати коригування раціону:

  • якщо він не з'їдає весь об’єм відразу, порцію потрібно зменшити;
  • якщо з'їдає повністю - не потрібні ніякі підгодівлі поза графіком;
  • якщо в наявності явний дефіцит їжі - кількість можна трохи збільшити.

У проміжках між годуваннями миска повинна бути порожньою і чистою - в такому випадку їжа не закисає, а собака з дитинства привчається до режиму харчування. Зазвичай миску з їжею виставляють на 15-20 хвилин, і прибирають після закінчення цього часу, навіть якщо з'їдено було не все. Якість харчування визначається величиною добового приросту ваги в залежності від виду породи.

Розмір породи Добовий приріст у грамах
дрібні 15-20
середні 45-55
крупні 150-175

Чим годувати собаку? Сухий корм та інша їжа для собак

Більшість опитаних власників і заводчиків воліють вигодовувати молоде покоління спеціальними раціонами для цуценят, наприклад, Optimeal, Royal Canin або Club 4 Paws. Це зручно, до того ж економить багато часу і гарантовано забезпечує тварину усіма важливими нутрієнтами. Єдине, про що доведеться потурбуватися власнику: вибрати кращий корм та годувати вихованця, виходячи з його віку та ваги. Традиційно харчування для малюків випускають різних видів і з різними смаками:

  • сухий має спеціальну структуру і текстуру гранул, що дозволяє очищати зуби;
  • вологий забезпечує якісне зволоження організму і здоров'я сечової системи.

Корми для собак - чи не найвідповідальніше питання, відповідь на яке завжди однозначна: вони повинні бути найвищого рівня, ніяких консервів економ-класу! Оптимальний варіант - натуральне харчування. Особливі потреби зростаючого організму пред'являють чіткі вимоги до повноцінних раціонів з включенням сухих кормів:

  • високоякісний протеїн тваринного походження - не менше 77%;
  • їжа з мінімальним вмістом або без зернових культур;
  • з високим рівнем калорійності для якісного набору кг;
  • обов'язкове включення в раціон ягід, фруктів і овочів як джерел клітковини;
  • оптимальний вміст кальцію, біотину, омега 3 жирних кислот, вітамінів і мікроелементів, в тому числі цинку, забезпечують повноцінний розвиток усіх систем і органів, а також підтримку здорового стану шкіри і шерсті.
  • добре, якщо збалансовані корми включають спеціальні комплекси для підтримки імунітету тварин.

Годування цуценят промисловими раціонами класу супер-преміум виключає обов'язкову підгодівлю вітамінами й мінералами, яка необхідна, якщо власник обирає виключно натуральні сирі та варені продукти. Якщо вам потрібен корм для активних дорослих собак чи комплект сухих кормів здорова шкіра, чи комплекс від якого залежить профілактика захворювань, ростуть кістки та відбуваються інші позитивні зміни в організмі собаки - лабрадора, німецької вівчарки чи іншого вихованця... Такі раціони пропонує наш магазин PetsLike.ua.

Особливості годування. Раціон малих собак

Поява в будинку цуценят завжди супроводжується хвилюванням і метушнею, тому краще питання прийому їжі вивчити заздалегідь. Для того, щоб виростити здорову і сильну тварину, потрібно пам'ятати про нескладні правила і намагатися дотримуватися їх незалежно від своєї зайнятості та інтересів:

  • маленькі собаки повинні харчуватися часто і дробно;
  • прийом їжі має відбуватися по годинах, кілька разів на день: чим менша тварина, тим частіше годування;
  • для правильного формування скелета миски повинні стояти на спеціальних підставках, особливо це стосується цуценят середніх і великих порід;
  • розміри порцій повинні відповідати потребам тварини: переїдання, так само, як і голод, неприпустимі;
  • не можна годувати тварину холодною або гарячою їжею: вона повинна мати кімнатну температуру;
  • збалансований раціон високої якості - необхідна і обов'язкова умова для повноцінного розвитку активних дорослих собак і юніорів малих порід.

Міра, збалансованість, регулярність та відсутність конфронтації з природою - запорука виховання міцних, активних і красивих тварин. Здорова шкіра та блиск шерсті залежить від того, яким кормом харчується собака. Як засвоюється food для собак? Чи натуральний склад? Любіть своїх вихованців і годуйте їх правильно!

Як правильно обрати корм для котів?
Як правильно обрати корм для котів?
Читати більше
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Необхідні вітаміни в раціоні собак
Читати більше
Догляд і годування сфінксів
Догляд і годування сфінксів
Читати більше