Рейтинг кормів для кішок 2023 року - Топ 10 Кращих кормів для кішок
Поява в будинку кішки багато в чому змінює життя її власника. Про неї необхідно дбати не менше, ніж про інших членів сім'ї. Щоб ваш вихованець ріс здоровим, активним, мав гарну блискучу шерсть, його потрібно годувати правильним, корисним кормом із збалансованим складом вітамінів, мікроелементів, мінералів. Їжа із загального столу котячим не підходить, а якщо приготувати її самостійно, навряд чи вона відповідатиме належному рівню правильного харчування.
Переваги готових кормів для котів
Деякі власники домашніх тварин обирають самостійне приготування їжі: намагаються її збалансувати, урізноманітнити та доповнити вітамінно-мінеральними комплексами, але це часто забирає багато сил, часу. Не завжди виходить точно розрахувати пропорції, КБЖУ, відміряти дози, доповнити необхідною кількістю корисних комплексів та добавок. Тому результат частоне відповідає ідеальному варіанту.
Тому багато любителів котів після ознайомлення зі спеціальною літературою, консультацій з ветеринарами, заводчиками, воліють купувати для улюбленців готові промислові корми. Таким чином, вони вирішують відразу кілька важливих питань у харчуванні кішки:
- Збалансований склад враховує норми нутрієнтів – у результаті не слід турбуватися про співвідношення БЖУ в кожній порції.
- Готовий раціон усуває необхідність підживлення мінералами та вітамінами – вони вже включені до складу у потрібному співвідношенні.
- Промисловий раціон завжди розраховується з урахуванням параметрів тварини – завдяки цій інформації вихованець отримує оптимальний обсяг харчування за одне годування.
- Господар заощаджує час, зусилля, гроші.
Сучасний торговий ринок пропонує великий вибір котячих сухих та консервованих кормів від різних виробників. Тому важливо який корм для кота вибрати? Тільки якісні раціони від відомого бренду зможуть забезпечити кішці отримання всього складу необхідних поживних елементів, вітамінів. Спеціалізоване харчування сприятливо впливає на здоров'я вихованця, його зовнішній вигляд, тривалість та якість життя. Саме тому важливо виділити час та вивчити особливості кормів для котів, щоб відповідально підійти до їх вибору.
{{products}}
Якщо ви купите погані корми для кішок, з сумнівним складом інгредієнтів від маловідомих виробників, це може стати причиною появи у вихованців різних захворювань нирок, ЖКГ, шкіри, порушення обміну речовин, появи зайвої ваги, проблем з кістками, погіршення якості зубів, шерсті. Ви не тільки принесете шкоду здоров'ю, психіці тварини, але додасте собі проблем із її лікуванням.
Щоб цього не сталося, важливо вибирати найкращі корми для кошенят та дорослих кішок, з натуральним складом добірних інгредієнтів, без шкідливих синтетичних добавок, консервантів, ароматизаторів.
Види кормів для котів
Корми для котів традиційно діляться за різними критеріями, основними з яких є: формат (сухі та вологі), клас корму та його призначення (лікувальний, повнораціонний щоденний, для кошенят та дорослих кішок). Вони відрізняються не тільки ціною, як думають багато покупців. Інгредієнти, безпека та поживна цінність – ось що необхідно враховувати при виборі котячого харчування.
Які класи кормів виробляють їх особливості?
Залежно від складу, якості вхідних інгредієнтів корм для кішок буває таких типів:
- Холістики. Кращі корми класу люкс виготовляють із натуральних компонентів. Вони не містять шкідливих для здоров'я тварин добавок. Корми можуть вживатися для харчування людиною. Натуральне свіже або дегідроване м'ясо, риба є джерелом білка. Картопля та бобові – джерела вуглеводів, а фрукти, ягоди, легкі овочі – джерела клітковини. Склад холістиків доповнений вітамінно-мінеральним комплексом, лише натуральними консервантами. Пропонують виробники лікувальний та повсякденний раціон для дорослих кішок, холістики – найкращі корми для кошенят. Він дорожчий за вартістю, ніж інших класів, але відмінної якості.
- Суперпреміум-клас. Трохи нижче за якістю, ніж холістик, використовуються для повноцінного щоденного харчування котів. Відсотковий склад натурального м'яса трохи менший, але рис, овес, картопля використовують як джерела вуглеводів, а не пшеницю, яка набагато гірше засвоюється. У якісних кормах цього класу консерванти, антиоксиданти мають бути з натуральних інгредієнтів (токоферол). За ціною трохи дешевші, ніж холістики.
- Преміум-клас. Недорогі корми з більш простим складом, що не відрізняються великою корисністю. Похідні продукти курки, кукурудзяний і картопляний протеїн служать білком, але вони алергени і погано засвоюються. Кукурудза та пшениця – джерела вуглеводів, консерванти часто на етикетці не вказуються, що може бути не завжди безпечним для котів. Співвідношення інгредієнтів у % не вказується, хоча має бути. У складі корму класу переважають вуглеводи для швидкого насичення тварини.
- Економ клас. Бюджетний, дешевий варіант котячого корму, виготовлений із залишків м'ясного та рослинного виробництва, з мінімальною кількістю білка, інших корисних речовин у складі. Немає так само. натурального м'яса, риби, злаки використовують як вуглеводи, мінімум вітамінів, мінералів. Немає інформації на етикетках корму про консерванти, але у складі є синтетичні ароматизатори, барвники, шкідливі для здоров'я котів. Корм дає мало корисних речовин організму тварин, великий ризик різних захворювань, не можна давати його кошеняті.
Сухий корм для котів
Багато власників охоче купують вихованцям сухий корм, який виробники пропонують 3 видів: сухий, вологий та консервований. Сухі корми для кішки мають чимало переваг, серед яких:
- практичність та тривалий термін зберігання;
- простота та зручність годування;
- висока концентрація поживних речовин;
- добрі смакові якості;
- різноманітний вибір брендів, лінійок;
- демократичні ціни.
Вибираючи для кота сухий корм, потрібно пам'ятати головні правила його вживання: у тварини має бути завжди свіжа, доступна вода. Об'єм рідини, що випивається, повинен в три рази перевищувати обсяг з'їденої порції.
Кішкам із проблемами сечовипускання або нирок можна використовувати лише спеціальні лікувальні сухі корми.
В цілому, здорова тварина, що харчується "сушкою" хорошої якості в правильних пропорціях, отримує щодня необхідну норму поживних речовин, очищує ротову порожнину від нальоту та зубного каменю та веде здоровий та активний спосіб життя.
Вологий та консервований корм
Проблеми із травленням чи нирками – аргумент на користь вологого корму для котів. Вологий корм для кішок сприяє швидкому утворенню сечі та загальному рівню зволоженості організму. Це налагоджує роботу сечової системи та знижує ризик розвитку її хвороб.
Консервований корм люблять майже всі коти. Завдяки наявності консервантів добре зберігається смак та запах харчування. Вони мають приємну консистенцію і вимагають постійного контролю обсягу випитої води. Як і сухий, вологий раціон повністю збалансований і не вимагає додаткового підживлення вітамінними комплексами.
Розфасований він може бути в паучі, розраховані на одну годівлю, а також жерстяних ємностях на кшталт людських консервів різного об'єму. Як і сухий, такий корм має на упаковці інформацію про рекомендовану норму годівлі та склад.
За поживною цінністю обидва види приблизно рівні. Головна відмінність - термін зберігання у відкритому вигляді та рівень вологості. Консервований корм містить до 80% рідини, тоді як сухий – максимум 10%. Зате у відкритому вигляді галети можуть пролежати в мисці кілька днів, а ось недоїдені шматочки чи паштет потрібно викинути.
У залишках вологого корму можуть розмножуватись бактерії, він може бути шкідливим для тварини. Посуд після кормів необхідно ретельно вимити. Зберігається вологий та консервований відкритий корм у холодильнику, не більше 24 або 48 годин, як зазначено у рекомендаціях виробника.
Вибір виду корму багато в чому залежатиме і від фінансових можливостей власника, і від смаку тварини. Більшість виробників випускають і сухий, і вологий раціони, а їхня різноманітність справді вражає.
Як правильно вибрати корм для кішки
На українському ринку представлений великий асортимент кормів для свійських тварин від вітчизняних та світових брендів, різних класів, вартості, спеціалізацій, смакових лінійок. Тож власникам кішок іноді доводиться важко з вибором.
З різних причин деякі купують не завжди кращі корми, особливо, якщо ви - котовласники-початківці. Та й багато хто вірить рекламним яскравим афішам деяких виробників, не вникаючи в тонкощі особливостей кожного виду пропонованої продукції, його якісного складу інгредієнтів.
Який склад повинен мати хороший корм для котів?
Цей показник залежить від виробника та для кого призначений той чи інший корм (нагодувати, додати корисні речовини, усунути проблеми зі здоров'ям). Найкращі корми повинні містити:
- На першому місці завжди повинні стояти білки, їхня чітка вказівка в списку інгредієнтів. Це не менше 50-60% тваринних білків з натурального м'яса або дегідрованого його виду, риби, птиці.
- Потім жири (м'ясні субпродукти, нирки, серце, печінка).
- Злаки займають 3-5% всього складу (особливо пшениці). За рахунок фруктів, овочів, ячменю, рису, вівса забезпечуються вуглеводи.
- Джерела клітковини (ягоди, трави) вказуються ближче до кінця складу корму.
- Наприкінці – консерванти, добавки із натуральних компонентів (токофероли).
Якщо ароматизатори, барвники, добавки не вказані – краще купіть інший корм, цей шкідливий для здоров'я кішки. Окремою добавкою можуть бути вказані мінерали та вітаміни.
Підбираючи оптимальний варіант корму для кішки, враховуйте не лише загальні рекомендації, а й смакові уподобання свого вихованця. Робити це потрібно з огляду на деякі особливості тварини.
- Стан здоров'я. Здорова тварина, за рідкісними винятками, не вимагає спеціальної формули. В інших випадках виробники враховують можливі проблеми в організмі кішки та додатково акцентують увагу на:
- профілактику або лікування сечокам'яної хвороби;
- проблемах із нирками, печінкою або шлунково-кишковим трактом;
- контроль за вагою тварини: для набору маси або схуднення;
- тварин кастрованих та стерилізованих;
- вагітних та годуючих;
- з проблемними кістками та суглобами;
- вибагливих у їжі.
- Вік кішки – важливий чинник. Усі раціони можна поділити на три групи: для кошенят та молодих котів до 1 року; для дорослих кішок віком від 1 до 7 років; для котів старше 7 років та літніх.
Незважаючи на всі показники, корм кішці може не підходити. Це проявляється в таких особливостях: змінився характер випорожнень, складності сечовипускання, почервоніння або блідість слизових, відмова їсти корм, вживання багато води, агресивність, нервозність при пальпації. У разі необхідно відмовитися від корму, кота показати ветеринару.
Кожен фактор слід враховувати, вибираючи найкращий раціон для свого вихованця. Розумність, дотримання норм годівлі, облік здоров'я – обов'язкові умови правильного годування. Для кращої орієнтації у світі виробників і було складено цей рейтинг.
Найкращий корм для кішок, рейтинг 2022 року
Кожна домашня тварина має свій смак, потреби, тому немає якогось одного корму, який би ідеально підходив усім. Отже, підбирати оптимальний варіант потрібно індивідуально, з урахуванням породи, віку, способу життя, стану здоров'я кішки. Важливо пробувати різні види, смаки котячого корму та стежити за реакцією вашого вихованця.
Крім того, рейтинги кормів для котів різні, тому ви зможете вибрати для себе найкращий. Під час підготовки цього огляду враховувалися багато чинників: ціна, склад, загальна популярність марки, смакові якості. І звичайно, відгуки власників вихованців. Більшість досліджуваних товарів відносяться до категорії преміум та суперпреміум, є серед них і холістики, а ось раціонів економ-класу – ні. Тут не зустрічаються сумнівні назви чи фірми з підмоченою репутацією. Власників чекає докладний огляд надійних, перевірених часом, безпечних та корисних кормів для котів.
Orijen
Корм канадського виробництва оцінюється високо і ветеринарами, і заводчиками, і власниками, і самими тваринами.
Відноситься до категорії супер-преміум, і навіть холістик. Асортимент налічує і сухий, і вологий корм: в вакуумних, бляшаних упаковках та пакетиках. Тривалий час зберігає свіжість і має чудові смакові та поживні якості.
Склад: м’ясо та білки тваринного походження не менше як 42%. Структура білку виключає наявність антибіотиків та гормонів, і складається з м’яса курки, індички, а також субпродуктів та кількох видів риби. Клітковина та вуглеводи представлені здебільшого бобовими рослинами ( сочевицею, горохом), та іншими рослинними компонентами.
Переваги:
- натуральний збалансований склад;
- висока харчова та поживна цінність;
- відсутність консервантів та підсилювачів смаку.
Недоліки:
- висока ціна;
- відсутність лікувальних кормів.
Hill's
Відноситься до категорії преміум та популярний серед господарів кішок і собак по всьому світу. Раціон включає сухі, консервовані та вологі корми, а також широкий асортимент ветеринарних дієт. Останні мають непогані відгуки стосовно використання в терапії найбільш популярних патологій котячого організму. Більшість з них спрямовані не тільки на лікування, але й на профілактику захворювань, отже, його обирають не тільки власники хворих тварин.
Склад включає три види м’яса: курку, яловичину та кроля, а також кукурудзяне борошно та рис – в якості джерела клітковини та вуглеводів.
Переваги:
- наявність асортименту для вирішення різноманітних проблем тварин;
- висока якість білку та позитивні відгуки ветеринарів.
Недоліки:
- відсутність на полицях звичайних магазинів;
- висока ціна;
- велика кількість вуглеводів та рослинних білків певних видах кормів.
Optimeal
Український корм класу супер-преміум, що виробляється за ліцензією швейцарської компанії Swiss Pet Nutrition Group GmbH. Асортимент представлений сухими та вологими кормами, які задовольняють всі потреби котів та вже отримали численні позитивні відгуки і ветеринарів, і господарів пухнастих красунь в Україні.
Склад повністю збалансований, а інгредієнти, що використовуються, високоякісні та повністю безпечні. Білки – це м’ясо птиці, однак перше місце посідає не алергенна курка, а качка. Ягня, яловичина, качка та курка доповнені субпродуктами, м’ясом та жиром риби, та мають не менше 25% в загальному обсязі корму.
Клітковина та вуглеводи – це сушена картопля, горошок, морква, буряки та насіння льону.
Беззаперечна перевага корму, окрім високих смакових якостей та натурального складу, - пробіотики, які покращують травлення, MacroGard та Actigen, а також лікувальні рослини. Замість хімічних консервантів використовується натуральний вітамін Є та екстракт розмарину, що також свідчить на користь Оптиміл.
Переваги:
- великий вміст високоякісного та різноманітного тваринного білку (насамперед, м’яса);
- наявність в складі комплексів для стимулювання імунітету;
- гарний смак;
- наявність кормів без вмісту зернових рослин, а також гіпоалергенних формул;
- доступна ціна у порівнянні з іншими марками класу супер-преміум;
- натуральні консерванти - в особливості екстракт розмарину, та відсутність підсилювачів смаку.
Недоліки:
- відсутність лікувальних кормів;
- невисока представленість за межами України.
Acana
Канадська марка класу супер-преміум. Виробляє виключно сухі раціони, однак робить це на вищому рівні. Асортимент поєднує 4 серії, які розділені за принципами: універсальності (для тварини будь-якої породи та віку); віку; зі збільшеним вмістом білку та для котів, які мають схильність до алергій.
Склад поєднує екологічно чисте м’ясо (куряче та яловиче), а також кілька видів риби та яйця. Виробник робить акцент на виключній чистоті білку, та обов’язковому багатоступеневому ветеринарному контролі за сировиною. Вуглеводи та клітковина збалансовані, а їх джерелом виступають ягоди, овочі та фрукти.
Переваги:
- збалансований склад;
- відсутність великої кількості солей;
- натуральні інгредієнти;
- достатній вміст якісних вуглеводів.
Недоліки:
- відсутність лікувальних та вологих кормів;
- досить висока ціна.
Royal Canin
Корм добре відомий багатьом власникам кішок, має непогані відгуки ветеринарів та охоче сприймається тваринами. Відноситься до категорії преміум, поєднує і сухі, і вологі раціони, і відрізняється розмаїттям, яке побудоване за принципами породи, віку, та особливостей здоров’я.
Раціон збалансований, має в складі всі необхідні мікроелементи для повноцінного харчування улюбленців. Корм включає високий відсоток м’ясокісткового борошна, переважно курячого, яке підходить не всім тваринам. Раціон доповнений злаковими (не ідеальне рішення, однак не заборонене), а також мінералами та вітамінами.
Переваги:
- середня ціна;
- поширеність в торгівельних точках різного рівня;
- дуже широкий асортимент - можливість обрати оптимальний корм.
Недоліки:
- знов-таки, асортимент – через велике розмаїття багато власників тварин гублять і не можуть зробити вибір;
- наявність в складі переважно курячого м’яса – воно може спровокувати алергію.
Brit Premium
В світі торгова марка відома вже давно, однак в нашій країні вона з’явилась відносно недавно, отже, знана ще мало.Преміум раціон доступний у вигляді сухих та вологих кормів, які враховують потреби тварин різного віку, способу життя та стану здоров’я.
Склад продуктів повністю збалансований та заснований на останніх дослідженнях у ветеринарії. Він не провокує проблем системи травлення, а також будь-які інші захворювання кішок.
Співвідношення білків, жирів, клітковини та вуглеводів враховує потреби котячого організму, а також доповнений вітамінними та мінеральними комплексами.
Білок представлений якісним м’ясом качки, оленини, ягня, а також субпродуктами та рибою. Повністю виключені штучні консерванти або генно модифіковані продукти.
Переваги:
- висока якість тваринного білку;
- різноманітні смаки;
- можливість підібрати оптимальний раціон.
Недоліки:
- наявність в кормах пшениці та кукурудзи, які для котів не є корисними продуктами.
Bosch SANABELLE
Корм категорії супер-преміум нараховує більше 20 найменувань, однак випускається тільки в сухому вигляді. Призначений для кішок різного віку, способу життя, та з різним станом здоров’я. Окремо представлені раціони для вагітних кішок та таких, що годують кошенят.
Склад має основу з якісного тваринного білку та збагачений екстрактами овочів, фруктів, рослин, доповнений мінералами та вітамінами. В якості білка виступають м’ясо птиці та риби з високим вмістом Омега 3 жирних кислот, а також яйця. Джерелом клітковини виступають борошно з яблук, буряків, груш.
Переваги:
- можна придбати в великих магазинах;
- різноманітні смаки;
- натуральні інгредієнти та високий контроль якості.
Недоліки:
- наявність в складі деяких кормів алергенів;
- недостатньо чіткий та детальний опис компонентів.
Purina Pro Plan
Корм супер-преміум класу давно відомий власникам тварин і добре сприймається котами. Представлені раціони сухі та вологі, які мають різноманітний смак та невисоку вартість. Досить широкий асортимент, поділений за кількома принципами:
- за віком;
- за станом здоров’я;
- за способом життя;
- за індивідуальними потребами та схильністю до алергій.
Білок тваринного походження включений в склад в межах необхідної норми, так само як вуглеводи і клітковина. Виробник не завжди детально вказує на походження білку, однак для багатьох власників тварин такий недолік не є суттєвим.
Вміст вітамінів і мінералів залежить від типу корму і стану здоров’я тварини. Окремо виділяють раціон для вагітних кішок.
Переваги:
- великий вибір видів;
- невисока ціна.
Недоліки:
- лікувальні корми можна купити не в усіх магазинах;
- опис складових недостатньо зрозумілий і неточний.
1st Choice
Корм супер-преміум класу виготовляється в Канаді. Асортимент різноманітний, включає раціони для котів різного віку, порід, збалансований і безпечний.
Білок тваринного походження складає 28-30% в загальному обсязі, джерелом виступає м’ясо птиці, риби, кролю, а також яйця. Склад доповнений рисом, насінням льону та екстрактами рослин, які надають тварині все необхідне для повноцінного життя.
Переваги:
- доступна ціна;
- широкий асортимент.
Недоліки:
- надмірний вміст солей в певних видах корму, що провокує у тварин спрагу.
Purina One
Сухі корми компанії Nestle Purina PetCare Company виробляються на підприємствах Європи і добре відомі вітчизняним господарям чотирилапих улюбленців. Невисока ціна та прийнятний склад дозволяють помістити його на нижчу сходинку категорії преміум. Склад включає до 15-20% м’ясних інгредієнтів, а також злакові, вітаміни, мінерали та клітковину. Виробник не надає детальну інформацію щодо співвідношення м’яса, риби та субпродуктів, тому важко зробити висновки про якість білку. Велика кількість сої та глютену забезпечує відчуття ситості, хоча для організму кішки вони не є корисними.
Існує кілька видів кормів, в тому числі для стерилізованих та кастрованих котів.
Переваги:
- розповсюдженість та доступність в багатьох торгівельних точках;
- невисока ціна;
- прийнятний баланс білків, вуглеводів та клітковини.
Недоліки:
- великий відсоток рослинних білків;
- обмеженість інформації щодо підсилювачів смаку, ароматизаторах та антиоксидантах;
- узагальнена інформація про білкову складову, що найчастіше свідчить про низьку якість сировини.
Вибір харчування для кішки – відповідальний рок, який визначає певною мірою тривалість та якість її життя. Серед певних торгових марок нескладно знайти гідний раціон для чотирилапого улюбленця, адже він вартий лише найкращого.