Як обрати корм для свого улюбленця? Що потрібно знати при виборі корму?
При виборі корму в першу чергу необхідно враховувати здоров'я тварини, його переваги, схильності, ну, і звичайно, породу. Слід пам'ятати, що рейтинг кормів - далеко не головний критерій при його виборі, адже для когось корм певних виробників буде підходити ідеально, а у когось він може стати причиною проблем зі здоров'ям.
Види кормів:
- Сухий (гранульований) корм.
Сухий корм визнаний досить збалансованим харчуванням, в якому підібрані всі необхідні організму речовини: жири, білки, вуглеводи і вітаміни. Спеціально розроблені формули зберігання такого корму не містять консервантів, гормонів і підсилювачів смаку і рідко викликають харчову алергію. Є корми для собак та корми для котів, спеціально розроблені під певну породу, і їх склад відповідає всім особливим потребам улюбленців саме цієї породи.
{{products}}
- Консервований корм.
Консерви, призначені для основного харчування, мають збалансований стандартний склад. Вони підходять для використання в раціоні собаки і кота кожен день. Хоча досвідчені заводчики не рекомендують повністю переходити на вологий корм. Через вміст вологи такий корм втрачає частину своєї поживності в порівнянні з сухим кормом, тварина гірше їм насичується.
- Напіввологий корм.
Напіввологі корми фасуються у маленькі упаковки. Такий вид корму складається майже на 50% з води, а також мають великий вміст цукру, що може призвести до ожиріння і проблем з ротовою порожниною. Такі показники не підходять собаці, а для кота підходить набагато більше через особливості травлення.
{{products}}
Категорії кормів:
- Корм економ класу має найнижчий рейтинг. Справа в тому, що для його виготовлення виробники використовують низькосортні продукти, ароматизатори і штучні добавки. Його не рекомендується вживати постійно, він може викликати звикання і навіть заподіяти певної шкоди організму. Чим же гарні ці корми? Відповідь проста: своєю доступністю, їх можна купити в будь-якому магазині за найнижчими цінами. Правда, відгуки багатьох власників тварин, які купували корми цього класу, радять ретельно подумати, перш ніж вирішити заощадити на здоров'ї свого чотириногого друга.
- Корм преміум класу має хороший рейтинг серед покупців, що піклуються про здоров'я своїх вихованців. Вони досить збалансовані і містять у своєму складі мінімум штучних добавок, до того ж ці корми рідко викликають алергію і практично не завдають ніякої шкоди організму, для виготовлення кормів преміум класу використовуються натуральні компоненти - м'ясо, риба, птиця і злаки.
- Корм супер-преміум класу має найвищу якість, до його складу може входити яловичина, м'ясо ягняти, курчати і індички, лосось, а також злаки найвищих сортів. Крім того, в складі корму класу «супер» повністю відсутні барвники та штучні добавки, що робить їх абсолютно нешкідливими для організму тварини.
До складу кормів обов'язково повинні входити:
- Білки. Якість білків і їх процентний вміст є основною характеристикою кормів .
- Жири. Під час виготовлення кормів використовуються жири тваринного походження, з високим вмістом жирних кислот. Можуть також використовуватися і рослинні жири, що містяться в кукурудзі, сої і т.д.
- Злаки. Входять не завжди, але коричневий рис і ячмінь – це корисні злаки. Білий рис, але в ньому значно менше корисних речовин. Овес - корисний злак, однак може служити причиною розладу шлунку у собаки.
- Інші інгредієнти. Яйця краще у вигляді цілісного яйця, а не яєчного порошку. Добре, якщо присутні в складі корму фрукти, ягоди, овочі, трави, дріжджі, водорості, глюкозамін, хондроїтин, мінеральні речовини, вітаміни, пробіотики – вони слугують допоміжними вітамінами.
- Вуглеводи. Найбільша їх кількість міститься в злакових продуктах, картоплі і моркві
Пам'ятайте! Високий вміст жирів призводить до ожиріння, до захворювань серцево-судинної системи, а високий вміст білка - до різних хвороб нирок.
Якщо сумніваєтеся у виборі - зверніться до фахівця або дізнайтесь відгуки господарів, у яких утримується тварина тієї ж породи, що і у вас. Адже підібравши правильний корм, можна забезпечити собаці збалансоване харчування, та істотно поліпшити самопочуття вихованця, адже хороший, якісний корм - це не тільки їжа, але і відмінна профілактика багатьох хвороб.
На ринку лікувальних кормів відмінно зарекомендувала себе продукція таких марок, як Acana, Royal Canin, Hill's, Purina ProPlan, Optimeal і ін. Всі ці виробники мають у своєму складі науково-дослідні підрозділи, які цілеспрямовано працюють над вдосконаленням своїх кормів для тварин. Перш за все, необхідно розуміти, що лікувальні корми бувають загальнозміцнюючі і сприяють одужанню тварин, які страждають різного роду хворобами.
Загальнозміцнюючі корми використовуються для харчування ослаблених після перенесених хвороб або хірургічного втручання тварин, вагітних, для зміцнення організму тварин в період весняного авітамінозу, собак та котів похилого віку, а також схильних до повноти.
Лікувальні корми.
Підтримка тварин по перерахованим показаннями здійснюється за рахунок наявності в цьому виді лікувальних кормів великої кількості вітамінів і мінеральних компонентів.
Види лікувальних кормів для тварин, які страждають від таких хвороб як:
- шлунково-кишкові захворювання, гастрит, ентерит і коліт, захворювання підшлункової залози, як панкреатит і недостатність її екзокринної функції;
- від хронічних ниркових захворювань;
- а також, якщо у вихованця виявили цукровий діабет;
- від хвороб опорно-рухової системи;
- від серцево-судинних захворювань.
До речі, до цього виду лікувальних кормів можна віднести і ті, які перешкоджають захворювань зубів, таким як карієс, зубний камінь, потемніння емалі зубів, появі неприємного запаху з рота.
Кожен з цих кормів має властивий тільки йому набір складових. Як приклад можна привести лікувальний корм для собак із захворюваннями серця. Для підтримки серцевого м'яза їх їжа збагачується великою кількістю таких мінералів, як калій і магній; амінокислотою таурин і L-карнітин; тоді як вміст натрію і хлору знижується.
Самолікування протипоказане
Перш ніж переводити свого вихованця на лікувальне харчування, обов'язково відвідайте фахівця. Тільки ветеринарний лікар зможе встановити правильний діагноз, призначити лікування і порекомендувати раціон харчування для хворої або ослабленої тварини. Оскільки ви самі не є професіоналом, то ваш особистий вибір харчування для улюбленця може бути помилковим і принесе не користь його здоров'ю, а зовсім навпаки. Майте на увазі, що в деякі види лікувальних кормів додаються антибіотики, тому, якщо їх застосовувати неправильно, може порушитися флора кишківника тварини і початися дисбактеріоз, вилікувати який досить складно.
Ще одна порада: обов'язково відстежуйте стан вашого чотириногого друга, який ласує лікувальним кормом. Якщо динаміка його стану негативна, то швидше за все, корм потрібно буде замінити. Вирішувати це питання теж повинен ветлікар.