UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Собака не їсть: що робити?

Собака не їсть: що робити? Чому відмовляється від їжі?

Важливим показником хорошого здоров'я у будь-якого домашнього вихованця є апетит. І коли собака відмовляється від корму або улюблених смаколиків, то це має викликати тривогу її господаря. Тварина може відмовитися від їжі з різних причин, але цей симптом може бути початковою ознакою якогось захворювання у вихованця. Якщо собака не їсть, не п'є, млявий і при цьому додатково спостерігаються такі симптоми, необхідно відразу ж звернутися до ветеринара за допомогою:

 • пронос, запор;
 • блювота, задишка, важке дихання;
 • підвищена температура тіла;
 • млявість, пригніченість;
 • зміна кольору, кількості сечі;
 • витікання з очей, носа, ін.

Собака не їсть

Чому собака може відмовлятися від корму, причини?

Регулярне вживання їжі надає собаці сил, бадьорості, дає енергію для активного життя, забезпечує організм корисними речовинами. Тому, коли вихованець відмовляється від їжі тривалий час, на це має бути вагома причина. Тоді у будь-якого господаря в такій ситуації постає питання, якщо собака не їсть, не п'є, лежить, що робити?

Насправді проблеми з апетитом можуть бути викликані цілою низкою причин, які не обов'язково пов'язані із хворобою тварини. На те, що вихованець відмовляється від їжі, можуть впливати різні фактори:

 • Пес заздалегідь чимось перекусив сам (стягнув зі столу, смітника, відкрив самостійно пакет із кормом) або його підгодували домочадці. При порушенні режиму годування шлунок частково наповнився, підвищився рівень глюкози в крові та знизився апетит, що призвело до відмови собаки від їжі.
 • Зміни типу та якості корму. При різкому переході на інший вид раціону (від натурального до готового корму, заміщення сухого корму вологим) собака не встигає пристосуватися до нових смаків, адаптувати систему травлення, чекає звичної їжі, відмовляючись їсти нову. Тому переводити вихованця з одного виду раціону на інший потрібно поступово протягом тижня, потроху підмішуючи новий корм до старого.
 • Кліматичні умови. При сильній спеці тварина майже не рухається, втрачає мало енергії, знижується потреби організму в її поповненні, тому зменшується потреба в їжі.
 • Сильний стрес. Переїзд на нове місце проживання, відсутність господаря, довга поїздка на відпочинок можуть зменшити апетит у собаки.
 • Низька фізична активність, відсутність прогулянок. Домашні вихованці, які проживають у квартирах, мало рухаються, не гуляють, не витрачають на це енергію, тому вони не мають особливої потреби, її поповнюють за допомогою їжі.

Собака не харчується

Що робити, якщо собака не їсть і млявий? Які захворювання можуть бути причиною?

Вихованець може відмовитися від їжі при різних захворюваннях, і причин для цього багато. При легких нездужання собака погано їсть, але активна, п'є воду і може пропустити одне-два годування. Якщо інших проявів хвороби немає, не варто особливо хвилюватися. Але все одно потрібно стежити за її станом, поведінкою. Коли апетит не відновиться більше доби, необхідно звернутися до ветеринара.

За різних обставин та станів здоров'я може змінюватися поведінка собаки. Вона здатна різко втратити апетит і відмовитися від їжі або це триватиме поступово. У будь-якому випадку консультація та огляд спеціаліста обов'язковий.

Як зрозуміти, що собака захворіла, і які захворювання можуть супроводжуватися відмовою її від їжі:

 • Захворювання шлунково-кишкового тракту. Собака млява, не їсть, ніс холодний, коли вона страждає від проблем із ШКТ. Це можуть бути такі захворювання: запалення кишечника, шлунка, підшлункової залози, захворювання печінки, жовчного міхура, паразитарні та онкологічні хвороби, сторонні тіла в організмі вихованця. Крім втрати апетиту, з'являється у собаки блювання, запор, пронос, втрата ваги. Щоб не отримати зневоднення організму і летальний кінець не можна займатися самолікуванням, зверніться за допомогою до ветеринарної клініки.
 • Захворювання ротової порожнини, зубів. У собаки бурчить живіт, він відмовляється від їжі, хоч і хоче їсти, але не може це робити через біль. Найпоширеніші стоматологічні проблеми: запалення ясен, абсцеси, травмовані зуби, зубний камінь, пухлини ротової порожнини, сторонні тіла між зубами, папіломатоз.
 • Інфекційні, паразитарні захворювання. Дані хвороби у собак проявляються у зниженні апетиту, розладі травлення, підвищенні температури тіла, виділення з носа, кашлем. Перенесені кліщами, особливо актуальні для вихованців: бабезіоз, хвороба Лайма, ерліхіоз. Протікають захворювання у гострій формі, збільшуються лімфатичні вузли, змінюється колір сечі, підвищується температура тіла, немає бажання вживати їжу. Необхідне лікування ветеринаром.
 • Захворювання репродуктивної системи. Вікові запалення матки (піометра, ендометрит) часто стосуються самок, які одразу проявляються у вигляді виділень крові та гною, пізніше здуттям живота, хибною вагітністю, маститом. Собака не їсть, не п'є, лежить млява, погіршується загальний стан, слабкість, сильні болі. Потрібна ветеринарна медична допомога.
 • Інші захворювання. Багато хронічних захворювань у домашніх чотирилапих вихованців крім симптомів, властивих конкретним хворобам, призводять до тривалого зниження апетиту, млявості, втрати ваги. Такі стани потребують медичного лікування. До даних хвороб відносять: захворювання нирок, сечовивідних шляхів, серця, цукровий діабет, захворювання суглобів, ін.

Що робити, якщо собака не їсть і млявий

Що робити, якщо собака не їсть і млявий?

Перед тим як звертатися до ветеринара, можна спробувати самостійно діагностувати причину відмови від їжі, не давайте поки що медикаментів. Робити це потрібно тільки в тому випадку, якщо загальний стан собаки не викликає сильного занепокоєння.

 • Поспостерігайте за поведінкою домашнього улюбленця, можливо, апетит з'явиться за кілька годин.
 • Підігрійте їжу.
 • Дайте собаці зголодніти. Не годуйте її протягом 12 годин і, ймовірно, вона перестане вередувати.
 • Не забувайте стежити, щоб у мисці була свіжа вода.

Найчастіше відмова від їжі пов'язана з тим, що собака з'їв щось на вулиці під час прогулянки. Якщо це нормальне нетравлення, інша фізіологічна, не дуже серйозна причина, то протягом доби симптоми швидко минають і тварина знову радіє черговій порції натурального корму.

{{products}}

Але якщо відмова від їжі триває більше доби й супроводжується такими симптомами, як лихоманка, діарея чи запор, краще звернутися до лікаря. Досвідчений фахівець виявить причину та призначить правильне лікування.

Будьте уважні до свого вихованця завжди і тоді відмова від їжі не викликатиме нерозуміння і серйозного занепокоєння. А в інтернет-магазині «PetsLike» ви знайдете корми преміум-класу, вітаміни та добавки, а також ласощі для свого чотирилапого друга.

Що робити, якщо цуценя не їсть корм

Що робити, якщо цуценя не їсть корм?

Оскільки шлунок у цуценя більш сприйнятливий і ніжний до їжі, ніж у дорослого собаки, необхідно ретельно стежити за його харчуванням. Якщо щеня не їсть корм, необхідно стежити за його станом. Це може бути причиною гострої вірусної інфекції або захворюванням травної системи. Блювота, нудота, біль, підвищення температури тіла, інтоксикація призводять до втрати апетиту та відмови від їжі. Якщо щеня не їсть, не п'є, лежить мляве, його необхідно терміново везти на обстеження до ветеринара, адже малюки більше схильні до інфекції та летального результату.

Організм цуценя може бути ослаблений іншими факторами: паразитами, переохолодженням, стресом, відсутністю вакцинації, він слабше бореться з вірусами. Тому необхідно для успішного лікування виключити вплив цих сторонніх факторів:

 • Давати якісний корм від перевірених брендів відповідно до віку маленького вихованця, не проводьте різких змін типів кормів.
 • Не допускайте, щоб він їв щось на стороні.
 • Усувайте джерела стресу для цуценя, що може викликати відмову від їжі або привчайте до них поступово (переїзд до нового будинку, поїздка у транспорті).
 • Лікуйте найпоширеніші захворювання, які можуть спричинити втрату його апетиту: паразитарні хвороби (глисті), вірусні інфекції (ентерит), захворювання шлунково-кишкового тракту (запалення шлунка, кишечника).
 • Виключіть появу сторонніх тіл у пащі, отруєння (шоколад, листя отруйних рослин тощо).

{{products}}

Якщо цуценя не їсть, не п'є, лежить, не займайтеся самолікуванням, поспостерігайте за його поведінкою, виключіть несприятливі причини, що призвели до втрати апетиту. При появі додаткових симптомів, крім відмови від їжі, на другу добу, негайно звертайтеся до ветеринарної клініки за допомогою.

Щоб ваше цуценя або доросла собака були здоровими, бадьорими, активними уважно ставтеся до їх розвитку, поведінки, харчування. При погіршенні апетиту, появі різних відхилень у здоров'ї звертайтеся за допомогою до фахівця-ветеринара.

Ожиріння у котів: ознаки, способи лікування
Ожиріння у котів: ознаки, способи лікування
Читати більше
Скільки сухого корму давати коту
Скільки сухого корму давати коту
Читати більше
Як правильно обрати корм для котів?
Як правильно обрати корм для котів?
Читати більше